ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038624
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : EGE MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 3+1
: 119
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 11.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7621 Esas
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
24.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
18. İCRA DAİRESİ
2019/7621 ESAS

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Mamak İlçe, 39479 Ada, 4 Parsel, EGE-İMAR Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Ankara İli Ege-İmar Mah 39749 Ada 4 Parseli teşkil eden 2.153,00 m² yüzölçümlü 'Arsa' Nitelikli ana taşınmazda yer alan 65/2153 arsa paylı '^Konut' nitelikli ,1.Kat 7 Nolu Bağımsız Bölüm olan taşınmaz'ın satışı yapılacaktır. Bina 7-8 Yıllıktır. Bina 1 Bodrum+zemin+7 normal kat olmak üzere toplam 9 katlıdır.Bina girişi bodrum kattan sağlanmaktadır. Bina bahçenin etrafı beton duvar üzeri akrilik boyadır.Binada mesken kullanımlı 32 Bağımsız bölüm yer almaktadır.Normal katlarda dörder daire bulunmaktadır.Binanın bahçesinde zemini kilit taş kaplı açık otopark bulunmaktadır. Bina da iki adet asansör ve yangın merdiveni mevcuttur. Binanın bulunduğu semt,belediye mücavir alan sınırları içerisinde olup,her türlü alt yapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Fiili durumda 3 oda ,salon, antre, hol, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan müteşekkildir.Giriş kapısı ,çelik,iç kapılar panel kapıdır.Pencere doğramaları pwc olup ısıcamldır. Antre zemini laminat parke kaplı,duvarları alçı üzeri plastik boyalı kartonpiyerdir. Antrede sabit vestiyer mevcuttur.Salon ve oda döşemeleri laminat parke kaplı,duvarları ve tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı,kartonpiyerlidir. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı,tavan strafordur. İçerisinde dolaplı lavabo ,klozet ve duş teknesi+duşa kabin bulunmaktadır. Balkonlar oda ve mutfak ile irtibatlı olup döşemeleri seramik kaplıdır.Mutfak balkonu katlanır cam ile kapatılmıştır.Diğer balkon zemini seramik ve açıktır.Isınma merkezi sistem kalorifer ile sağlanmaktadır. Meskenin net faydalı alanı balkonlar dahil 119,44 m² 'dir.(Toplam balkon alanı 20,55 m²'dir.).Takiber konu alacak konut finansmanı kredisine ilişkin olduğundan ihale KDV'den muaftır.Geniş evsaflı bilgi dosyadaki bilirkişi raporunda mevcuttur.
İmar Durumu : İmarlı
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı :Takibe konu alacak konut finansmanı kredisine ilişkin olduğundan KDV 17/4 maddesi gereğince muaftır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 24/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7621 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR