ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01035303
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : KÜÇÜK KAYAŞ MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 3+1
: 93
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 05.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3875 Esas
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
08.10.2019 10:20
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2019/3875 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Mamak ilçesi, Küçük Kayaş-İmar Mahallesi 35742 ada 6 parsel'de kayıtlı arsa niteliğindeki ana taşınmazda 36/1055 hisse paylı 2.kat 22 nolu bağımsız bölüm mesken satılacaktır. Bina 1866.Cadde ile 18812.Cadde kesişimindeki köşe parselde, ayrık nizam ve betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina yaklaşık 3-4 yıllıktır. Bina 3 bodrum+zemin+3 normal kat+çatı katı olmak üzere toplam 8 katlıdır. Binadaki bağımsız bölümlerin tamamı mesken olup, 3.ve 2.bodrum katta 3'er adet 1.bodrum, zemin, 1,2,3 katlarda 5'er adet olmak üzere toplam 31 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binan dış cephesi mantolama üzeri renkli boyalıdır. 1866.Cadde'den binaya bakıldığında ikinci katta sağ arkada yer almaktadır. Kuzeybatı ve kuzeydoğu yönlüdür. Fiili durumda; antre hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 1 balkon'dan müteşekkildir. Giriş kapısı çelik, iç kapılar panel kapı, pencereler çift camlı PVC doğramadır. Antre ve hol zeminleri seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanları alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Salon zemini laminat parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanı alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Odaların zeminleri laminat parke kaplı, duvarları sıva üzeri boyalı, tavanları alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik, duvarları alçı sıva üzeri boyalı ve tavanı alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermerit olup, tezgah arası seramik kaplıdır. Tezgah altında ve üstünde laminat kaplama kapaklı dolaplar mevcuttur. Banyo içerisinde klozet, ayaklı lavabo ve dış tertibatı bulunmaktadır. Wc zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavanı alçı sıva üzeri boyalıdır. Wc içerisinde hela taşı ve lavabo mevcuttur. Balkon mutfak ile irtibatlı olup, zeminleri seramik kaplı, korkulukları betonarme parapet üzeri kromajlı alüminyum profillidir. Isınma doğalgaz yakıtlı kombi tesisatı ile sağlanmaktadır. Kombi ve radyatörler takılı değildir. Meskenin net faydalı kullanım alanı balkonlar dahil 93,45 m² olarak ölçülmüştür. (Balkon alanları 3,37 m²'dir)
Adresi : Küçük Kayaş Mah. 1866. Cadde Diriliş Apt.No :25/22 Mamak/Ankara
Yüzölçümü : 1.055,00 m²
Arsa Payı : 36/1055
İmar Durumu : Ayrık nizam 4 kata imarlıdır.
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/09/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 08/10/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3875 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR