ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01009518
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : FAHRİ KORUTÜRK MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 3+1
: 107
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 02.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3661 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.08.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
02.09.2019 10:20
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
1. İCRA DAİRESİ
2019/3661 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Mamak İlçesi, 36636 Ada, 3 Parsel, Fahri Korutürk Mahalle 1.normal kat 21 nolu bağımsız bölümde borçlu adına kayıtlı taşınmazın tamamı.Ankara İli,Mamak İlçesi,Fahri Korutürk Mahallesi 860. Sokakta kain 36636 ada 3 parseldeki natamam bina (halihazırda kapı numarası almamış) 1.kat 21 bağımsız bölümde kayıtlı taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır.İmar durumu: Konut yola mesafe 4,00 m. inşaat tarzı ayrık, kat adeti (bodrum hariç) 4, sayaç seviyesi 14,10 m.gözükmektedir.Ana taşınmazın özellikleri:Ana garimenkul ayrık nizam ve betonarmeolarak inşa edilmiş bloktan ibarettir.Asansörlü olarak planlanmış olup, henüz asansör konulmamıştır.Apartman; 3 bodrum,zemin ve 3 normal ve dubleks kattan müteşekkildir.2.bodrum katta , otopark ve sığınak olmak üzere toplam 37 daire 1 dükkan bulunmaktadır.Bina cephesi normal cephe boyalıdır.Girişi kapısı demir doğramadır.Bina giriş ve merdiven basamakları ile holleri mermer kaplama ,duvarlar plastik boyalıdır.Isıtma kombili sistem kaloriferlidir.1.kat 21 Nolu Meskenin özellikleri:Antre, salon,3 oda ,mutfak, kiler,banyo,ebeveyn banyosu, WC ve 1 balkondan müteşekkildir.Daire girişi çelik kapıdır.Antre ve hol zemini şap halinde,duvarlar astar boyalıdır.Salon ve odaların zemini şap halinde,duvarlar astar boyalı,tavanlar kartonpiyerlidir.Mutfak zemini şap halinde ,tezgah alnı seramik kaplı duvarlar astar boyalıdır.Halihazırda mutfak tezgahı konulmamış olup, mutfak alt ve üst suntalam dolaplar bulunmaktadır.Kiler döşeme şap halinde , duvarlar astar boyalıdır.Islak hacim döşemeleri ve duvarları tavana kadar seramik kaplı olup, banyoda Hilton labavo, WC de hela taşı ve lavabo,ebeveyn banyosunda batarya ve duş spirali bulunmaktadır.Balkon seramik kaplı olup,mutfak ve salona açılmakmaktadır.İç kapılar ahşap panel doğrama,pencereler, PVC ısıcamlıdır.Güney cephelidir.Bina ve daire keşif tarihi itibariyle natamam olup kullanılmamaktadır.Yerinde yapılan ölçümlere göre net (faydalı)alan toplamı 107,50 m2+10,00 m2 balkon olmak üzere toplam 117,50 m2 olarak hesaplanmıştır.
Adresi : Fahri Korutürk Mah. 860. Sokak No:6/21 Mamak/ANKARA
Arsa Payı : 46/1680
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/08/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 02/09/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3661 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR