ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997665
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : GÜLVEREN MAH. / GÜLVEREN
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/22287 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.07.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
19.08.2019 14:20
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
9. İCRA DAİRESİ
2017/22287 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli Mamak İlçesi 36073 Ada, 5 Parsel, GÜLVEREN-İMAR Mahallesi 1. kat 12 Nolu Bağımsız BölümTaşınmazın hertürlü alt yapısı mevcut tüm belediye hizmetlerinden faydalanabilen yakın çevresinde imarlı yapılaşmaları kısmen tamamlanmış şehir ve iş merkezlerine yakın bir bölgedir.Bina betonarme karkas yapı nizamında 3 bodrum +zemin +3 normal kat olarak inşa edilmiştir.Dış cephesi mantolama sistemi ile ısı yalıtımı uygulamalı ,sıvalı ve akrilik boyalıdır.Binanın giriş kapısı demir rüzgarlı kapısı ahşap doğramadır giriş zemini mermer kaplı merdivenler mermer basamaklı yan duvarlar h=1.20 metre yüksekliğine kadar mermer kaplıdır asansör faal değildir. 1. kat 12 nolu dairenin özellikleri giriş kapısı çeliktir daire antre-hol , salon 3 oda mutfak wc banyo ve balkondan oluşmaktadır antre-hol zemini seramik duvarları sıvalı ve boyalıdır tavan kartonpiyerlidir salon ve odaların zemini laminant parke kaplı duvarları ve tavanları plastik boyalı ve tavanları kartonpiyerlidir mutfak zemini seramik ve duvarlar fayans kaplı tavanı plastik boyalıdır mutfak tezgahı ve eviyesi mermerdir altta ve üstte olmak üzere mutfak dolapları ile kombisi vardır wc zemini seramik duvarları fayans kaplı tavanı plastik boyalıdır alaturka wc taşı vardır banyo zemini seramik duvarları fayans kaplı tavanı plastik boyalıdır lavabo klozet ve duş bataryası vardır iç kapılar hazır panel kapı pencereleri pvc doğrama ve çift camlıdır daire doğalgaz kombili kat kaloriferi ile ısıtılmakta olup halen mesken olarak kullanılmaktadır bağımsızın net (faydalı) alan toplamı 100,00 m2 ölçülmüştür.
Adresi : Mamak İlçesi, Gülveren Mahallesiabdülhalk Hamit Cad.83 Sok.4/ 12 Bağımsız BölümMamak / ANKARA
Yüzölçümü : 100 m2bağımsızın net (faydalı) alan toplamı
Arsa Payı : 45/903
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1( Oranda değişiklik olması halinde, tahsil tarihindeki mevzuat hükümleri uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 16/07/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 19/08/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/22287 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR