ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963371
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : MİSKET MAH. / MAMAK
Oda Sayısı : 3+1
: 91
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/158 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 11:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
17. İCRA DAİRESİ
2017/158 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 36434 Ada, 5 Parsel, MİSKET Mahalle/Köy, Taşınmazın bulunduğu bina bodrum+zemin+asma ka+3 normal katlıdır.Bina ön cephesi betopan,diğer cepheleri akrilik boyalı, giriş kapısı alüminyum doğrama,giriş hölü zemini,merdivenler,kat holleri mermer,yanları 1,2 m yüksekliğinde mermer,üzeri plastik boyalıdır.Katlarda 4 er olmak üzere toplam 12 mesken ile zemin katta asma katlı dükkan bulunmaktadır.bina 5-6 yıllık ve asansörlüdür.1 Nolu Mesken;1.katta,yola göre sağ ön tarafta,doğu ve kuzey cephelidir.Antre,salon, 3 oda , mutfak,banyo,wc ve 2 balkondan müteşekkildir.Antre zemini seramik duvarları plastik boyalı ve bant asma tavanlı,salon zemini laminat parke,duvarları kağıt kaplama ve bant asma tavanlı odaların zemini laminat duvarları alçılı plastik boyalı ve kartonpiyerli, mutfak zemini seramik,duvarları plastik boyalı,akrilik dolaplar ve mermerit tezgahlıdır.Banyo zemini ve duvarları seramik,dolaplı lavabo, duşa kabinli duş ve klozetli, wc yer duvar seramik asma lavabo ve hela taşlı,dış kapı çelik, iç kapılar panel,pencelereler pvc ve ısıcamlıdır.Kat kaloriferlidir..Kullanım alanı, 10 m2 alanındaki 2 balkon dahil 91,00 m2 ölçülmüştür.Değeri 200.000,00TL'dir.
Adresi : Misket mahallesi 289,cad.No:6/1 Çağlayan apt Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 884,00 m2
Arsa Payı : 54/884
İmar Durumu :dosyasında
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : dosyasında
1. Satış Günü : 16/05/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/158 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR