ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945361
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : KAZIM ORBAY MAH. / AKDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 103
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11070 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
24.04.2019 10:50
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
25. İCRA DAİRESİ
2018/11070 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu Ankara İli, Mamak ilçesi, Kazım Orbay-İmar Mahallesi, 38860 ada, 1 parsel, 1.613,00 m² arsa yüzölçümlü, 8 katlı betonarme bina ve arsası, 1 Bodrum kat, 1 bağımsız numaralı, 80/1613 arsa pay/paydalı, konut nitelikli tam hisseli taşınmaz;
Ana Bina ve Özellikleri: -Taşınmazın yer aldığı bina, 398. Cadde ile 445. Sokak köşesindeki parsel üzerinde konumlanmıştır. -Parsel üzerinde tek blok inşa edilmiş olup Gülen Park Evleri olarak adlandırılmıştır. -Blok betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir.-Blok; bodrum kat, zemin kat, 4 normal katlı olarak inşa edilmiştir. -Bina girişi 1. bodrum kat seviyesinden verilmiş olup giriş katta ve diğer katlarda 3?er adet mesken konumlanmıştır. -Binada toplam 18 adet konut bulunmaktadır. -Blok cepheleri mantolama üzeri akrilik esaslı dış cephe boyalıdır.-Blok giriş kapısı alüminyum doğrama olup ahşap rüzgârlıklıdır. -Blok giriş içi zeminler mermer, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı, duvarları kâğıt ve baskı boyalıdır. -Asansörü vardır.-Bölge Elektrik, Su, Telefon, Kanalizasyon, Doğal gaz ve Otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır.
1 Nolu Bağımsız Bölüm ve Özellikleri:-Giriş kapısı çelik kasalı kapıdır. -Mesken fiili durumda; antre-koridor, salon, 3 oda, 2 banyo, WC ve 2 balkon mahallerinden oluşmaktadır.-Antre ve koridor zeminleri seramik kaplı olup duvarlar kâğıt kaplıdır. Antrede vestiyer dolabı vardır.-Salon ve odaların zeminleri laminat parke kaplı, duvarları kâğıt kaplıdır.-Mutfak zemini seramik, duvarlar tezgâh üzerinde seramik kaplı, kalanı kâğıt kaplı olup mutfakta çimstone tezgâh, tezgâh altı ve üstünde suntalam dolapları mevcuttur. -Banyolar ve WC?de zeminler ve duvarlar seramik kaplıdır. Ortak banyoda kabinli akrilik duş teknesi, dolaplı lavabo ve klozet mevcuttur.-Ebeveyn banyosunda kabinli duş teknesi ve lavabo, WC?de alaturka tuvalet ve lavabo vardır.-Meskende 2 balkon mevcut olup mutfak çıkışlı balkon açık, diğeri cam kapatmalıdır. -İç kapıları panel kapı olup pencere doğramaları ahşap görünümlü pvc mamuldür. -Isınma doğalgaz yakıtlı sistem ile sağlanmaktadır.-Fiilen borçlunun eşi tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.
Kullanım Alanı: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin 4. Bölüm, 1. Madde ğ/3 fıkrasına göre; bağımsız bölüm net alanı 103 m2 olarak ölçülmüştür. Ayrıca; toplam 21 m² alanlı 2 balkonu mevcuttur.
Adresi : Kazım Orbay Mahallesi (Tapu Kaydında Kazım Orbay İmar Mahallesi) 445 Sokak, Gülen Park Evleri No:1/1 Mamak / ANKARA
Arsa Yüzölçümü : 1.613,00 m2
Arsa Pay/Payda : 80/1613
İmar Durumu : Müdürlüğümüz dosya içerisinde mevcuttur.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Müdürlüğümüz alacaklı bankanın birinci dereceden ipoteği mevcuttur.
1. Satış Günü : 20/03/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 24/04/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir ayrıca iş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11070 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR