ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942108
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : ŞAHAP GÜRLER MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 3+1
: 74
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13142 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
08.05.2019 10:50
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA

11. İCRA DAİRESİ
2018/13142 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :Ankara İli, Mamak İlçesi, Şahap Gürler Mahallesinde kain imarın 35825 Ada, 5 parselinde kayıtlı parsel üzerindeki tapu kaydında "6 katlı betonarme apartman ve arsası" vasıflı ana bina: betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina; bodrum kat, zemin kat, 4 normal kattan oluşmaktadır. Binada normal katlarda 3'er adet daire olmak üzere toplam 14 adet daire bulunmaktadır. Binada 1 asansör bulunmaktadır. Bina yeni olup, elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğal gaz ve otobüs gibi hizmetlerden faydalanmaktadır.
Satışı yapılacak olan 3 nolu bağımsız bölüm; 3 oda, salon, antre, koridor, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Dairede mutfak ve oda çıkışlı iki açık balkon vardır. Meskenin iç kapıları panel kapı, pencereleri PVC doğramadır. Meskenin ısınması doğalgazlı kombilidir. Ancak kombi, petek, doğalgaz saati ile bataryalar ve kapı kolları bulunmamaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 16. maddesinde "Bağımsız Bölüm Net Alanı" başlıklı 41. fıkrasındaki esaslara göre, bağımsızın net (faydalı) kullanım alanı toplamı 74 m² olarak ölçülmüştür. Ayrıca toplam 4,5 m² balkon kullanım alanı mevcuttur.
Adresi :Şahap Gürler Mah. 1788. Sok. Gülhan Apt. No:41/3 Mamak/ANKARA
Yüzölçümü :678 m²
Arsa Payı :40/678
İmar Durumu :Belediyenintüm imar hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti :130.000,00 TL
KDV Oranı :KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü :03/04/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü :08/05/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri :1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13142 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmekte olup, iş bu ilan tebligat yapılamayan tüm ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur. 01/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR