ANKARA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 çatı aralı daire icradan satılıktır

ANKARA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01034702
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : MUTLU MAH. / AKDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 114
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 04.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9718 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.09.2019 15:45
İkinci Satış Günü
:
25.10.2019 15:45
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
20. İCRA DAİRESİ
2018/9718 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmazın açık adresi Ankara İli Mamak İlçesi Mutlu Mahallesi 580. Cadde 19 numaralı apartman 3. Kat 27 numaralı bağımsız bölüm olup tapu kaydında Ankara İli Mamak İlçesi Mutlu Mahallesi 36926 ada 1 parsel 1.091,00 m² yüzölçümlü 7 katlı betonarme bina ve arsası nitelikli ana taşınmazda 49/1091 arsa paylı 3 normal kat 27 numaralı çatı aralı mesken nitelikli olarak kayıtlı taşınmazdır. Taşınmazın tam hissesi borçlu adına kayıtlı olup içinde halen kiracı ikamet etmektedir.Taşınmazın bulunduğu ana bina 580. Cadde ile 727. Cadde kesişimindeki köşe parselde bulunan 19 numaralı apartmandır. Bina 3 bodrum, zemin, 3 normal kat ve çatı arasından oluşmaktadır. Binanın cepheleri mantolamalı ve sıva üzeri boyalıdır. Binaya giriş binanın ön cephesinden zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Binanın giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı camlı alüminyum doğrama kapı olup merdiven basamak ve sahanlıkları mermer, merdiven korkulukları demir doğramadır ve bina asansörlüdür. Binanın normal katlarında 4'er daire bulunmakta olup toplamda 29 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Bölge elektrik, su, yol, kanalizasyon, telefon, doğalgaz ve otobüs gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. Bağımsız bölüm mahallen antre, 3 oda, salon, 2 mutfak, 2 banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Çatı aralı meskenin giriş katında antre, salon, oda, mutfak, banyo ve balkon, üst katında ise koridor, 2 oda, mutfak, banyo ve balkon bulunmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır. Antre zemini seramik, duvarlar alçı sıva üzeri dekoratif boyalı ve tavan kartonpiyerlidir. Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke kaplı, duvarlar sıva üzeri dekoratif boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik kaplı, duvarları sıva üzeri dekoratif boyalı, tezgah mermer, tezgahın altında ve üstünde lake kaplamalı ahşap dolapları yapılıdır. Banyoların zemini ve duvarları seramik kaplı olup, banyoda duş teknesi, kabini, klozet ve ayaklı lavabo mevcuttur. Katlar arası ulaşımı ağlayan merdivenin basamak ve rıhtları mermer, korkulukları alüminyumdur. Balkonların zemini seramiktir. Pencereler ısıcamlı ahşap görünümlü pvc doğrama, iç kapılar panel kapıdır. Bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Bağımsız bölüm mesken binanın girişine göre sol ön ve yan cephelidir. Meskenin faydalı kullanım alanı net 114,00 m² daire ve 24,00 m² balkon olmak üzere toplam 138,00 m² olarak hesaplanmıştır. Satıştan doğacak olan KDV ihale tarihinde geçerli olan tarife üzerinden tahsil edilecektir.
Yüzölçümü : 1.091,00 m2
Arsa Payı : 49/1091
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yok
1. Satış Günü : 27/09/2019 günü 15:45 - 15:55 arası
2. Satış Günü : 25/10/2019 günü 15:45 - 15:55 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 Ankara
(Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı)
Satış Şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9718 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR