ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01141882
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : BOĞAZİÇİ MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 2+1
: 47
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Kot 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 02.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/229 Talimat
Muhammen Bedeli
:
60,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
14.05.2020 10:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
19. İCRA DAİRESİ
2018/229 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 37231 Ada, 10 Parsel, BOĞAZİÇİ Mahalle, 2. Bodrum Kat, 2 Nolu Bağımsız Bölüm. Satışa konu gayrimenkulün bulunduğu bina; Bina, 2 bodrum+ zemin + 3 normal kattan oluşmaktadır. Binanın cephesi sıva+boyalıdır. Binanın giriş kapısı demir doğramadır. Binanın giriş zemini mermer, yan duvarları boyalıdır. Merdiven basamakları ve sahanlık mermerdir. Merdiven korkulukları demirdir. Taşınmazda katta 3 daire bulunmakta, konutun bulunduğu katta 2 daire bulunmakta olup 10 bağımsız bölüm mevcuttur. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır.2.BODRUM KAT 2 BAĞIMSIZ BÖLÜM NOLU KONUT : Bağımsız bölüm; antre, 2 oda, salon, mutfak, wc+banyodan oluşmaktadır. Konutta apartman boşluğundan alınarak sonradan yapılmış 5 m² büyüklüğünde kiler olarak kullanılan bölüm bulunmaktadır. Giriş kapısı çeliktir.Antre zemini seramik, duvarları boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Salon ve odaların zemini laminat parke, duvarları boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı mermer, mutfak tezgah alnı seramik, tezgâh altında ve üzerinde suntalam dolaplar mevcuttur. Wc+banyo zemini ve duvarları seramik kaplı olup hela taşı, lavabo ve duş bataryası bulunmaktadır. Pencere doğramaları PVC+ısıcamlı+demirli, iç kapılar panel kapıdır. Konut, kombi sistem ısıtmalı, doğalgazlıdır. Konut, yola ve girişe göre sol yan cephelidir. Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre 47,00 m² dir.
Adresi : Boğaziçi Mah. Doğukent Caddesi No:99 Kaplan Apt. 2.Bodum Kat, No:2 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 47 m²
Arsa Payı : 15/542
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 15/04/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 14/05/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/229 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR