ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129649
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : EKİN MAH. / HÜSEYİNGAZİ
Oda Sayısı : 2+1
: 66
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Kot 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 09.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13408 Esas
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2020 11:15
İkinci Satış Günü
:
30.04.2020 11:15
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2019/13408
ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI : Ankara ili Mamakilçesi Ekin-İmar Mahallesi 37736 ada 8 parselde kayıtlı ''5 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası'' vasfında ve 1.160,00 m2 yüzölçümündeki ana taşınmaz üzerinde bulunan, 38/1160 arsa paylı, 1. Bodrum Kat 2 nolu ''Konut'' niteliğindeki bağımsız bölümün tam hissesi satışa konudur.
Özellikleri : Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu bina bodrum kat, zemin kat ve 3 normal ve çatı katından oluşmaktadır. Cepheleri boyalı kaleterasit sıvalıdır. Giriş kapısı demir doğrama camekanlı ve cilalı ahşap rüzgarlık kapılıdır. Giriş ve merdivenler mermer kaplı, duvarların 1,20 metrelik kısmı mermer üzeri ve tavan plastik badanalı, merdivenler demir korkulukludur. Binada mesken kullanımlı 27 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bulunduğu bölge; yol, su, elektrik, doğalgaz, ulaşım, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içinde yer almaktadır. Satışa konu bağımsız bölüm ise (antre-2 oda-salon-mutfak-banyo-tuvalet-balkon) mahallerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik, kapı ve pencere doğramaları cilalı ahşap pencereler çift camlıdır. Giriş holü tabanı seramik kaplı duvar saten tavan alçı saten ve kartonpiyerlidir. Salon ve oda tabanları laminat parke, duvarlar saten tavan alçı saten boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tabanı seramik kaplı, duvar fayans kaplı, tezgah altı ve üstünde laminat dolaplıdır. Banyo taban seramik duvar fayans kaplı, içerisinde lavabo bulunmaktadır. Tuvalet tabanı seramik duvar fayans kaplı lavabolu hela taşlıdır. Bağımsız bölümün ısıtılması kombi kalorifer sistemle yapılmaktadır. Konut yola göre sağ ön cephesinde yer almaktadır. Bağımsız bölüm faydalı kullanım alanı içinde 66,00 m² dir.
Adresi : Ankara İli Mamak İlçesi Ekin-İmar Mahallesi 1692. Sokak 10 nolu (Zararsız Apartmanın) 1.bodrum katında ( 2 ) nolu bağımsız bölüm
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : 1-Beyan: (AT)....KM ne Çevrilmiştir. (Başlama Tarih:03/03/2015 Süre:)
2-Beyan: Y.P: 10/02/2011
1. Satış Günü : 02/04/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 30/04/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13408 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR