ANKARA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127815
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : BAHÇELERÜSTÜ MAH. / GÜLVEREN
Oda Sayısı : 2+1
: 74
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/289 Talimat
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2020 14:40
İkinci Satış Günü
:
21.04.2020 14:40
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ
2019/289 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 36137 Ada, 9 Parsel, BAHÇELERÜSTÜ-İMAR Mahalle/Köy, Zemin kat, 1 B.B. Nolu Mesken. Mesken in bulunduğu ana bina 6 katlı 13 bağımsız bölüm içermektedir. Bina 1 bodrum + zemin + 4 normal kat olarak inşa edilmiştir. Binanın dış cephesi mantolamalıdır. Binada asansör ve açık otopark vardır. 1 no.lu konut zemin kattadır. Taşınmaz güney ve batı cephelidir. Mahallinde yapılan incelemede yasal net kullanım alanı 74 m² olarak tespit edilmiştir. Mahallinde, yapılan incelemede, salon, 2 oda, mutfak, banyo,wc, antre, hol, ve 1 adet balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları Amerikan Panel kapıdır. Salon, odalar ve antre zeminleri laminat parke döşeli, duvarları saten boyalıdır. Tavanları kartonpiyerlidir. Mutfak salonda, Amerikan mutfak tarzında olup balkonu pvc ile kapatılmıştır. Mutfak dolapları laminat kapaklı olup tezgahı granit malzemeden imal edilmiştir. Banyonun zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Isıtma sistemi, doğalgaz kombilidir.
Adresi : Bahçelerüstü-İmar Mahallesi, Pınarcık Sokak, Gözcü Apartmanı 21/1 Mamak /ANKARA
Yüzölçümü : 74 m²
Arsa Payı : 45/604
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama İmar planı kapsamında kaldığı, konut parseli, ayrık nizam, 4 kat ön bahçe mesafesi 5 m, yan bahçe mesafesi 3 m olarak yapılaşma koşulları belirlendiği tespit edilmiştir.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 26/03/2020 günü 14:40 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 21/04/2020 günü 14:40 - 14:50 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/289 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR