ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091151
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : ŞAHİNTEPE MAH. / MAMAK
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11797 ESAS
Muhammen Bedeli
:
75,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2020 11:50
İkinci Satış Günü
:
25.02.2020 11:50
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2019/11797 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Mamak İlçe, 36490 Ada, 9 Parsel, ŞAHİNTEPE-İMAR Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina 661.sokak üzerinde olup 3 bodrum, zemin ve 3 normal katlı olarak inşa edilmiştir .Binanın cephesi ısı yalıtımlı olup sıva üzeri akrilik esaslı dış cephe boyalıdır, bina giriş kapısı alüminyum doğrama rüzğarlığı vernikli ahşap doğramadır ,binada her katta 3'er daire olmak üzere toplam 20 daire bulunmaktadır ,binada asansör bulunmaktadır, Bölgede elektirik, su , kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur, Satışa konu dairenin dış kapısı çeliktir. daire 2 oda +salon +antre +mutfak+banyo+WC den oluşmaktadır .Salon ve odaların zemini laminat parke kaplı, antre, mutfak, banyo ve wc zemini seramik kaplıdır, Mutfakta duvarları alçı sıva üzeri boyalı olup içinde tezgahı mermer eviyesi çelik, tezgah altında ve üstünde laminant kapaklı ahşap mutfak dolapları bulunmaktadır, iç kapıları hazır panel ahşap doğrama kapıdır, ısınma sistemi ; doğal gaz kombi cihazlı kaloriferlidir .
Adresi : Ankara İl, Mamak İlçe, 36490 Ada, 9 Parsel, ŞAHİNTEPE-İMAR Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 662,00 m²
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatındaki gibidir .
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 11:50 - 12:00 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 11:50 - 12:00 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11797 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR