ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037525
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : KÜÇÜK KAYAŞ MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 2+1
: 55
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5882 ESAS
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
22.10.2019 11:20
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2019/5882 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Mamak İlçe, 35684 Ada, 10 Parsel, KÜÇÜK KAYAŞ-İMAR Mahalle/Köy, Zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın yer aldığı binanın kuzey doğusunda 1880 Sokak diğer cepheye de komşu parseller tarafından çevrelenmiş imar parseli üzerinde inşa edilmiştir. Yakın çevresi genel olarak konut alanı olarak yapılaşmış olup Mavi Göl Parkı, Aziz Sancar Araştırma Merkezin yakın konumdadır. 19 Mayıs bulvarı ve Ankara Çevre Yoluna ulaşımı rahattır. Bina 3 sınıf B grubunda betonarme sistemde ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina 1 bodrum kat zemin kat 3 normal kat ve çatı arası kattan ibarettir. Binada bodrum katta ortak alanlar zemin ve 2 normal katta her katta 3 er adet mesken 3. kat ve çatı arası katta 4 adet çatı aralı mesken olmak üzere bina dahilinde toplam 13 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Bina cepheleri mantolama üzeri akrilik dış cephe boyası ile kaplıdır. Binanın giriş kapısı camekanlı alüminyum doğrama zeminleri mermer duvarları alçı sıva üzeri desenli boyalıdır. Merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer kaplı olup alüminyum doğrama korkuluklar ile asansör bulunmaktadır. Bina yaklaşı 1-2 yıllıktır. Bölge Elektrik Su Telefon Kanalizasyon Doğalgaz ve Otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Kıymet takdirine konu 1 nolu bağmısız bölümün Taşınmazın 1/2 oranında hisseli olup her iki hisse sahibi dosya borçlusu olup taşınmazın tamamı satılacaktır. Taşınmazın özellikleri Güney Batı cepheli mesken zemin katta bina girişine karşıdan bakıldığında sağ tarafta yer almaktadır. Fiili durumda 2 oda salon antre hol mutfak banyo WC hacimlerinden oluşmaktadır. Antre koridor zeminleri seramik kaplı ve duvarları boyalıdır. Salon ve oda zeminleri laminat parke döşeli olup duvarları boyalıdır. Salon ve oda zeminleri laminat parke döşeli olup duvarları saten alçı üzeri boyalıdır. Mutfak zeminleri seramik kaplı olup duvarları alçı üzeri boyalıdır. Mermerit tezgah alt üst suntalam mutfak dolabı tezgah arasında seramik kaplama mevcuttur. Banyoda zemin ve duvarları tavana kadar eramik kaplı olup vitrifiyeler yoktur. WC zemin ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup asma lavabo ve alaturka tuvalet mevcut olup bataryalar yoktur. Konuttu doğalgaz ve kalorifer tesisatı döşenmiş olup kombi ve radyatör bulunmamaktadır. Giriş kapısı çelik kapı iç kapıları laminat kaplama pencere doğramaları PVC dir. Mesken halihazırda boş durumda olup kullanımı için vetrifiye ve ısınma sistemi masrafı bulunmaktadır. Kullanım alanı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2. Bölüm 16. Maddesinde Bağımsız Bölüm Net Alanı başlıklı 41. fıkrasındaki esaslara göre bağımsız net alanı toplam 55 m² başlıklı 41. fıkrasındaki esaslara göre bağımsızın net alanı toplam 55 m² olarak ölçülmüştür. Emlak Vergisi ne esas arsa m² rayiç değeri Kıymet takdirine konu taşınmazın yer aldığı parselin cephelendiği 1880. sokağın 2019 yılına esas arsa vergi rayiç değeri 279,66 TL M² dir.
Adresi : Küçük Kayaş Mah (Tapuda Küçük Kayaş -İmar Mah )1880 Sokak Ağaoğulları Gölevleri Apartmanı No: 5/1 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 626,00 m²
Arsa Payı : 38/626
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 24/09/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 22/10/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5882 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR