ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 173 m² dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048017
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : AKŞEMSETTİN MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 2+2
: 173
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

24 SAAT 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/103 Talimat
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
02.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
7. İCRA DAİRESİ
2019/103 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Mamak İlçesi, 36414 Ada, 2 Parsel, BOĞAZİÇİ Mahalle/Köy, 21 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı, borçlu adına kayıtlı, alacaklı bankaya ipotekli, mesken niteliğindeki taşınmaz satılarak paraya çevrilecektir. Ana taşınmaz ayrık nizam betonarme karkas olarak 2 bodrum+zemin+3 normal kat+ çatı katı olarak inşa edilmiştir. Binanın 1. bordum katında 4 mesken zemin katında bina girişi ve 6 mesken 1. ve 2 normal katlarda 5 er mesken 3. normal katta 8 mesken olmak üzere toplam 28 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cepheleri mantolama üzeri akrilik dış cephe boyalıdır. Bina giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğrama merdiven ve korkulukları paslanmaz kromdur. binanın girişi ve merdivenleri mermer kaplı ortak alanlarda zeminler mermer kaplı, duvarlar plastik boyalıdır. Ana taşınmazda doğalgaz tesisatı asansör ve açık otopark bulunmaktadır. 3 kat 21 nolu bağımsız bölüm çatı aralı mesken olup dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. 3. katta ve çatı katında ayrı mesken girişleri vardır. mesken boştur. Mesken oda salon antre mutfak banyo wc ve 2 balkondan müteşekkildir. meskenin çatı katı yerinde salon oda wc duş teras alanlarından oluşmaktadır. Antre zemini laminant parke ile kaplıdır. Duvarları plastik baskı boyalı olup tavanı boyalıdır. tavar duvar birleşim yerlerinde karton piyer bulunmaktadır. Mutfak zemini fayans kaplıdır. Mutfak tezgahı ve eviyesi mermerit olup tezgah altında ve üstünde kapaklı mutfak dolapları bulunmaktadır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı olup, Banyoda klozet duş bataryası bulunmaktadır. Wc zemini seramik kaplı olup Banyoda klozet duş bataryası bulunmaktadır. Wc zemini seramik duvarları fayans kaplıdır. Wc de hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. İç kapılar panel kapı pencereler çift çamlı PVC doğramadır. Isınma olarak kat kaloriferi tesisatı yapılmış ancak kombi ve petekler bulunmamaktadır. Daire 3. katta bina girişine göre sol ön cephede yer almaktadır. Mesken yaklaşık 173 m² brüt kapalı alan +15 m² teras alanı vardır.
Adresi : Akşemsettin Mahallesi( Tapuda Boğaziçi Mahallesi) 1090 Sokak No 3/21 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 1.126,86 m²
Arsa Payı : 48/1170
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 04/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri var ise o adreslerine tebliğ olunur.Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir, bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya Elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/103 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR