ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 128 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180491
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : CENGİZHAN MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 3+1
: 128
Bulunduğu Kat : 9
Binadaki Kat Sayısı : 10

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11531 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.08.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
10.09.2020 14:45
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
1. İCRA DAİRESİ
2019/11531 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Mamak İlçesi, Cengizhan Mah. 2.082,00 m2 yüzölçümlü 50992 ada 4 parselde kayıtlı 42/2082 arsa paylı 9.kat 47 bağımsız bölümde kayıtlı taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır.Ana Taşınmazın Özellikleri:Taşınmazın bulunduğu bina zemin+9 normal katlı ve betonarme karkas şekilde ayrık nizam inşa edilmiş olup, 48 adet bağımsız bölümden müteşekkildir.Ana taşınmazın tamamlanmamış olduğu ve mesken olarak kullanıma hazır olmadığı belirlenmiştir.Binanın ön cephesinde düşük kotta dükkan,zemin katında 2 adet,normal katlarda 4 er adet bağımsız bölüm bulunmakta olup, takdire konu teşkil eden ana taşınmazın bulunduğu 9.katta 6 adet daire ile toplam 48 adet mesken olarak kullanılan bağımsız bölümün bulunduğu,yakın çevresinde imarlı yapılaşma tamamlanmış şehir ve iş merkezine yakın bir bölgede olduğu,çevre düzenlemesinin henüz tamamlanmadığı,dış cephesi akrilik boya olduğu,giriş kapısının metal doğramalı, ferforje desenli cam olarak yapıldığı,giriş zemini ve kat hollerin yer döşemelerinin yapılmadığı,ortak alanlar arasında yer alan bodurm kat depo,sığınak vs.mahallerinin henüz tamamlanmamış olduğu,duvarların suni mermer kaplı olup,tavanların plastik boyalı olduğu,ana taşınmazın bulunduğu yerde otopark düzenlemesi yapılmadığı,Ana bina 841.sokak üzerinde yer almakta olup,yakın parsellerde park ve yeşil alanların olduğu,160 mt uzaklıkta cami,Hakan Demokrasi ortaokuluna 574 mt,200 mt uzaklıkta Şehit Caner Çelik parkının olduğu belirlenmiştir.47 Nolu Bağımsız Bölümün Özellikleri:Kıymet takdirine konu 47 nolu bağımsız bölüm, ana taşınmazın 9.katında yer almakta olup,içerisinde dubleks şekilde 3 odası,1 salonu,1 mutfağı,2 adet balkonu bulunduğu belirlenmiştir.Giriş kapısı çelik olup, iç kapıların takılı olmadığı,camları pvc doğramalı ve çift cam olarak yapıldığı,giriş zemini,salon,oda ve mutfak zeminleri yer döşemeleri yapılmadığı,aydınlanma ve ısıtma tesisatı yapılmış ancak şebeke bağlantılarının olmadığı,elektirk tesisatı yapılmış olup prizlerin bir kısmının takılmış olduğu,mekanik boru tesisatının yapılmış ancak binadaki şebeke sistemine bağlı olmadığı,banyo ve wc zemini seramik kaplı, duvarları seramik kaplı olduğu,lavabo,klozat,duş teknesi,duşa kabinin, batarya ve muslukların takılı olmadığı,oda ve salon duvarları ve tavanları plastik boyalı olduğu,tavanların kartonpiyerli olduğu,mutakta yer ve duvarlarda herhangi bir kaplama bulunmadığı,mutfak tezhanının olmadığı,balkon zemini seramik kaplı olduğu,mesken olarak kullanıma hazır olmadığı,yerinde yapılan ölçümlemelere göre daire net kullanım alanı balkon ve merdiven boşlukları dahil 128 m2 olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Cengizhan Mah. 841.Sokak No:15/47 Mamak/ANKARA
Arsa Payı : 42/2082
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 11/08/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 10/09/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli,Yenimahalle İlçesi,Çerçidere Mah. 407,00 m2 yüzölçümlü 8464 ada,13 parselde 70/407 arsa paylı betonarme apartman vasıflı ana taşınmazda yer alan 1.kat 2 nolumeskenin tamamı borçlu adına kayıtlıdır.Taşınmazın bulunduğu bina zemin+2 normal katlı ve karkas şekilde ayrık nizam inşa edilmiş olup,1 adet dükkan ve 4 adet mesken olmak üzere 5 adet bağımsız bölümü bulunmaktadır.Ana taşınmaz tamamlanmış olup mesken olarak kullanıma hazır olduğu belirlenmiştir.Bağlı bulunduğu ana taşınmazın arka cephesinde ve kuzey -batı,kuzey doğu yönünde yer aldığı, doğalgazlı kombili sistem ile ısıtıldığı,binanın ön cephesinde zemin katta bir dükkan,normal katlarda 2'şer adet bağımsız mesken bölümü bulunmakta olup,toplam 5 adet bağımsız bölüm olduğu,yakın çevresinde imarlı yapılaşmaları tamamlanmış şehir ve iş merkezlerine yakın bölgede olduğu,çevre düzenlemesinin tamamlandığı,ön cephenin traverten kaplama olup diğer cephelerinin dış cephe boyası ile boyalı olduğu, giriş kapısının alüminyum doğramalı cam olarak yapıldığı,giriş zeminin karo mozaik, apartman holünün yerlerinin seramik olduğu,ana taşınmazın asansörünün bulunmadığı,duvarlarının plastik boyalı olduğu,ortak alan merdiven basamaklarının ve sahanlıklarının mozaik olduğu,tapu kaydında eklenti olarak kömürlük gözükmesine karşın, yeridne yapılan incelemelerde ortak alanlar arasında depo,sığınak, kömürlük vs.mahallerinin tespit edilemediği,ana taşınmazın bulunduğu yerde yaklaşık 4 araçlık açık otopark düzenlemesinin yapıldığı,ana bina Nişantaşı sokak üzeridne yer almakta olup,yakın parsellerde park ve yeşilş alanların olduğu,yaklaşık 300 mt. uzaklıkta cami,Şehit Öğretmen M.Ali Durak Ortaokulu ve yaklaşık 500 mt. uzaklıkta Yunus Emre Dinlenme parkının oldupu belirlenmiştir.2 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri:Ana taşınmazın 1.katında olup, 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 balkonu ve müştemilatı olduğu belirlenmiştir.Bağımsız bölümün giriş zemini, salon,oda ve mutfak zeminlerinin laminat parke olduğu,camları PVC doğramalı ve çift cam olarak yapıldığı,bağımsız bölümün giriş kapısının çelik kapı olup, iç kapılarının amerikan panel olduğu,aydınlatma ısıtma sorununun olmadığımutfak duvarlarının boyalı olduğu,mutfak dolaplarının olduğu ve dolap arası duvar bölümün fayans döşenmiş olduğu,banyo ve ''alaturka''wc zemininin seramik kaplı,duvarların tavana kadar fayans kaplı olduğu,lavabo,klozet ,duş teknesi,duşa kabinin,batarya ve muslukalrın takılı olduğu,oda ve salon duvarları ve tavanları boyalı olduğu,balon zemini seramik kaplı olduğu,mesken olarak kullanıma hazır olduğu,dairenin net kullanım alanı balkon ve koridor dahil 77,00 m2 olduğu tespit edilmiştir. 2 nolu kömürlük eklentisi ile birlikte satılacaktır
Adresi : Çerçidere Mah.Nişantaşı Caddesi No:31/2 Yenimahalle/ANKARA
Arsa Payı : 70/407
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/08/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 10/09/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11531 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR