ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 122 m² dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092843
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : YENİ BAYINDIR MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 3+1
: 122
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8611 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.02.2020 11:05
İkinci Satış Günü
:
05.03.2020 11:05
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
18. İCRA DAİRESİ
2019/8611 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Taşınmaz Ankara İli Mamak İlçesi ,Yeni Bayındır mahallesi (Tapuda Küçük Kayaş)1901 .sokak 8 nolu binanın 6.Normal katında yer alan 20 No'lu Çatı Aralı mesken nitelikli bağımsız bölüm'ün tamamı borçlu adına kayıtlıdır.Binaya ait 27.05/2016/159 tarih ve numaralı yapı ruhsatı mevcuttur.Bina ayrık nizamda ,betonarme yapı cinsinde inşa edilmiştir. 2 Bodrum kat+Zemin Kat+6 Normal +Çatı kattan oluşmuştur. Binada 1.Bodrum katta 2 adet dükkan,zemin katında,1,2,3,4,5.normal katların her birinde üçer adet mesken, 6.normal katta ise 6 adet çatı aralı mesken olmak üzere binada 26 bağımsız bölüm(2 dükkan+24) mesken bulunmaktadır. Bina girişi zemin katta yer almaktadır. Binada çift asansör mevcuttur. Binanın bulunduğu bölge yol, su, elektrik, telefon, doğal gaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye ve kamu hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almkatadır. Mesken ana taşınmaz'ın 6.katında yer almaktadır.Bina girişine göre arka tarafta kalmakta olup batı cephelidir. Dairenin giriş kapısı çelik kapılıdır. Projesine göre taşınmaz'ın alt katı salon+mutfak nişi, antre, oda, duş/wc ve 1 balkon, çatı katı 2 oda duş/wc, kiler ve açık teras bölümlerinden oluşmaktadır. Fiili kullanımda alt kattaki oda mutfağa çevrilmiştir. Salon, antre ve odaların zemini laminat parke ile kaplanmış olup duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanlar alçıpan ışık bantlıdır. Mutfakta tezgahı mermerit olup altında ve üstünde balon kapak dolaplar mevcuttur.Banyoda zeminler ve duvarlar seramik kaplıdır. Banyo içerisinde lavabo,klozet vb teçhizat mevcut değildir.Wc zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Wc içerisinde hela taşı mevcuttur.İç kullanım hacim kapıları panel kapı montajlıdır. Pencereler ısıcamlı PVC doğramadır. Meskende ısınma kombi ile sağlanacak olup kombisi ve kalorifer petekleri mevcut değildir. Kıymet taktiri yapıldığı tarihte boş durumdadır. Projesine göre normal katı yaklaşık 67 m² brüt alanı, çatı katı 55 m² brüt alanlı+12 m² açık teraslı olup toplam 122 m² brüt alanlı+12 m² açık teraslıdır. Geniş evsaflı bilgi dosyadaki bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Yeni Bayındır mah 1901 sokak No: 8/20 Mamak/Ankara
Yüzölçümü : 1.668,00 m²
İmar Durumu : VAR
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 06/02/2020 günü 11:05 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 05/03/2020 günü 11:05 - 11:10 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.KDV Muaf 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8611 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR