ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 119 m² çatı aralı daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079860
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : DURALİ ALIÇ MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 2+1
: 119
Bulunduğu Kat : 9
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 09.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/64 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
23.01.2020 14:50
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
32. İCRA DAİRESİ
2019/64 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI: Ankara ili, Mamak İlçesi, Durali Alıç Mahallesi 50976 ada 2 parseli teşkil eden 1.821,70 m² yüzölçümlü "arsa" nitelikli ana taşınmazın 36/1888 arsa paylı, 9. kat 43 numaralı tam hisseli çatı aralı mesken.
ADRESİ: Ankara ili, Mamak ilçesi, Durali Alıç Mahallesi, 934. Sokak üzerinde bulunan 3 kapı numaralı apartmanın 9. kat 43 numaralı çatı aralı meskeni.
İMAR DURUMU: Taşınmazın bulunduğu parsel ayrık nizam, 7 kat konut yapımına imarlıdır.
HALİ HAZIR DURUMU: Ana Yapının Özellikleri: 3 bodrum + zemin kat + 9 normal katlıdır. Son kat çatı aralıdır. Ayrık nizamda inşa edilen betonarme yapıdır. Bina girişi 834. sokaktadır. Binada 50 adet mesken bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu 9. katta 8 mesken bulunmaktadır. Binanın dış cepheleri mantolamalıdır. Giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğramalı ve camlı, giriş-çıkışolmak üzere çift kapılıdır. Binanın giriş holu granit seramik, yan duvarları ahşap görünümlü panel kaplama, tavan dekoratif alçı ve spot ışıklandırmalıdır. Merdivenler ve sahanlıkları mermer kaplama, yan duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Arka bahçede zemini kilitli taş kaplamalı açık otopark bulunmaktadır. Çift asansörlüdür. Binada kıymet takdiri tarihi olan 17.05.2019 itibariyle ikamet edilmemekte olup ince inşaat imalatları devam etmektedir. Tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Meskenin Özellikleri: Binanın 9.katında bulunmaktadır. Toplamda 2 oda+salon + mutfak + 1 banyo + WC + 1 balkon ve terastan oluşmaktadır.Giriş Kat: Bu katta antre-koridor+salon+mutfak+WC+1 balkon bulunmaktadır. Antre-koridor zemini granit seramik, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavan köşe kartonpiyerlidir. Antrede alüminyum çerçeveli sürgülü sabit dolaplar bulunmaktadır. Salonun zemini laminat parke, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini granit seramik, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. İçinde granit tezgah ve laminat kapaklı dolaplar mevcuttur. Ankastre ürünler ve kombi bulunmamaktadır. WC zemin ve duvarlar seramik kaplı, alüminyum asma tavanlı, lozetli ve lavaboludur.Çatı Arası Kat: Bu kata mermer kaplamalı merdivenler ile çıkılmaktadır. Bu katta kat holü+2 oda+banyo+teras mahalli bulunmaktadır. Kat holü; zemini seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Odaların zeminleri laminat parke, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Banyonun zemin ve duvarlar seramik kaplı, duş bataryalı, alüminyum asma tavanlıdır. Teras zemini seramik kaplama, temperli cam korkulukludur. Giriş kapısı çelik, iç kapıları panel, pencereler PVC doğramalı ve ısıcamlıdır. Isınma sistemi, kaloriferli, doğalgazlı kombilidir. Petekler takılmamıştır. Bina girişine göre arka, doğuya bakan tek cephesi bulunmaktadır. Fiili durumda bağımsız bölümün net kullanım alanı 119,00 m² olarak ölçülmüştür. (bu alana 30,00 m² teras ve balkon alanı dahildir.)
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 23/01/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI: Ankara ili, Mamak İlçesi, Durali Alıç Mahallesi 50976 ada 2 parseli teşkil eden 1.821,70 m² yüzölçümlü "arsa" nitelikli ana taşınmazın 36/1888 arsa paylı, 9. kat 47 numaralı tam hisseli çatı aralı mesken.
ADRESİ: Ankara ili, Mamak ilçesi, Durali Alıç Mahallesi, 934. Sokak üzerinde bulunan 3 kapı numaralı apartmanın 9. kat 47 numaralı çatı aralı meskeni.
İMAR DURUMU: Taşınmazın bulunduğu parsel ayrık nizam, 7 kat konut yapımına imarlıdır.
HALİ HAZIR DURUMU: Ana yapının özellikleri 1 nolu taşınmazınki ile aynıdır.
Meskenin Özellikleri: Binanın 9.katında bulunmaktadır. Toplamda 2 oda+salon+mutfak+1banyo +WC+1 balkon ve terastan oluşmaktadır.
Giriş Kat: Bu katta antre-koridor+salon+mutfak+ WC+1 balkon bulunmaktadır. Antre-koridor zemini granit seramik, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavan köşe kartonpiyerlidir. Antrede alüminyum çerçeveli, sürgülü sabit dolaplar bulunmaktadır. Salonun zemini laminat parke, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini granit seramik, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. İçinde granit tezgah ve laminat kapaklı dolaplar bulunmaktadır. Ankastre ürünler ve kombi bulunmamaktadır. WC zemin ve duvarlar seramik kaplı, alüminyum asma tavanlı, klozetli ve lavaboludur.
Çatı Arası Kat: Bu kata mermer kaplamalı merdivenler ile çıkılmaktadır. Bu katta kat holü+2 oda+banyo+teras mahalli bulunmaktadır. Kat holü; zemini seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Odaların zeminleri laminat parke, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Banyonun zemin ve duvarlar seramik kaplı, duş bataryalı, alüminyum asma tavanlıdır. Teras zemini seramik kaplama, temperli cam korkulukludur. Giriş kapısı çelik, iç kapıları panel, pencereler PVC doğramalı ve ısıcamlıdır. Isınma sistemi, kaloriferli, doğalgazlı kombilidir. Petekler takılmamıştır. Bina girişine göre ön, batıya bakan tek cephesi bulunmaktadır. Fiili durumda bağımsız bölümün net kullanım alanı 119,00 m² olarak ölçülmüştür. (bu alana 30,00 m² teras ve balkon alanı dahildir.)
Kıymeti : 265.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 23/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
3 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI: Ankara ili, Mamak İlçesi, Durali Alıç Mahallesi 50976 ada 2 parseli teşkil eden 1.821,70 m² yüzölçümlü "arsa" nitelikli ana taşınmazın 36/1888 arsa paylı, 9. kat 49 numaralı tam hisseli çatı aralı mesken.
ADRESİ: Ankara ili, Mamak ilçesi, Durali Alıç Mahallesi, 934. Sokak üzerinde bulunan 3 kapı numaralı apartmanın 9. kat 49 numaralı çatı aralı meskeni.
İMAR DURUMU: Taşınmazın bulunduğu parsel ayrık nizam, 7 kat konut yapımına imarlıdır.
HALİ HAZIR DURUMU: Ana yapının özellikleri 1 nolu taşınmazınki ile aynıdır.
Meskenin Özellikleri: Binanın 9.katında bulunmaktadır. Toplamda 3 oda+salon+mutfak+1 banyo +WC+1 balkon ve terastan oluşmaktadır.
Giriş Kat: Bu katta antre-koridor+salon+mutfak+WC+1 balkon bulunmaktadır. Antre-koridor zemini granit seramik, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavan köşekartonpiyerlidir. Antre alüminyum çerçeveli, sürgülü sabit dolaplar bulunmaktadır. Salonun zemini laminat parke, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini granit seramik, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. İçinde granit tezgah ve laminat kapaklı dolaplar bulunmaktadır. Ankastre ürünler ve kombi bulunmamaktadır. WC zemin ve duvarlar seramik kaplı, alüminyum asma tavanlı, klozetli ve lavaboludur.
Çatı Arası Kat: Bu kata mermer kaplamalı merdivenle çıkılmaktadır. Bu katta kat holü+3 oda+ banyo+teras bulunmaktadır. Kat holü; zemini seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Odaların zeminleri laminat parke, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Banyonun zemin ve duvarlar seramik kaplı, duş bataryalı, alüminyum asma tavanlıdır. Teras zemini seramik kaplama, temperli cam korkulukludur. Giriş kapısı çelik, iç kapıları panel, pencereler PVC doğramalı ve ısıcamlıdır. Isınma sistemi, kaloriferli, doğalgazlı kombilidir. Petekler takılmamıştır. Bina girişine göre arka ve sol yan, kuzey ve doğu olmak üzere 2 cephesi bulunmaktadır. Fiili durumda bağımsız bölümün net kullanım alanı 127,00 m² olarak ölçülmüştür. (bu alana 13,50 m² teras ve balkon alanı dahildir.)
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 23/01/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/64 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR