ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 113 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130808
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : EKİN MAH. / HÜSEYİNGAZİ
Oda Sayısı : 3+1
: 113
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5670 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2020 11:40
İkinci Satış Günü
:
05.05.2020 11:40
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
17. İCRA DAİRESİ
2019/5670 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İli, Mamak İlçesi, Ekin-İmar Mahallesi, 37736 ada 13 parseldeki, 1.189,00 m² yüzölçümündeki 5 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası niteliğindeki ana taşınmazda yer alan, 56/1189 arsa paylı, 2. Normal kat, 17 bağımsız bölüm numaralı mesken niteliğindeki taşınmazın tamamının Hasan Oğlu Bahadır ARSLAN adına kayıtlı.Ankara İli,Mamak İlçesi, Başak Mahallesi (Tapu Kaydında Ekin- İmar Mahallesi), 1692. Sokak, Güneş Apartmanı, No: 20 /17 adresli meskendir. Bina ayrık nizam betonarme karkas olarak 2 bodrum + zemin + 3 normal kat olarak inşa edilmiştir. Binada 2. Bodrum katta müştemilat, 1. Bodrum katında 3 adet mesken ve müştemilat, zemin katta 5 adet mesken, Normal katlarda 5er adet mesken yer almaktadır. Bina ana girişi 1692. sokak üzerinden zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Bina dış cephesi yalı baskı süslemeli, akrilik esaslı bazlı dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı camlı demir doğrama ve rüzgarlığı camlı ahşap doğramadır. Bina girişinde, merdivenlerde ve sahanlıklarda zemin mermer kaplı, duvarlar mermer ve akrilik esaslı iç cephe boyası ile boyalı olup tavanlar boyalıdır. Merdiven korkulukları kutu profil taşıyıcılı ahşaptır. Binada açık otopark bulunmaktadır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur.
İKİNCİ KAT, 17 BAĞIMSIZ BÖLÜM NUMARALI MESKEN:Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır. Mevcut durumda mesken; 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, 1 WC ve 3 balkondan müteşekkildir.Antre zemini seramik kaplıdır. Duvarları akrilik esaslı iç cephe boyası ile boyalı oluptavanı boyalıdır. Tavan duvar birleşim yerlerinde kartonpiyer yer almaktadır. Antrede sabit dolap bulunmaktadır.Salon zemini laminant parke kaplıdır. Duvarları su bazlı iç cephe boyası ile boyalı olup tavanları boyalıdır. Tavan duvar birleşim yerlerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Odaların zeminleri laminat parke kaplıdır. Duvarları su bazlı iç cephe boyası ile boyalı olup tavanları boyalıdır. Tavan duvar birleşim yerlerinde kartonpiyer yer almaktadır.Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Granit tezgah ve çelik evyesi mevcut olup tezgah altında ve üstünde PVC kapaklı mutfak dolapları bulunmaktadır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı olup tavanı stropiyer kaplıdır. Banyoda dolaplı lavabo, klozet, duş teknesi ve duş kabin bulunmaktadır. WC zemini ve duvarları seramik kaplıdır. WC de hela taşı mevcut olup WC nin önünde yer alan holde lavabo bulunmaktadır. Salon, oda ve mutfaktan çıkışlı zeminleri seramik kaplı üç adet balkon mevcut olup parapet duvarı üstü demir doğrama korkulukları bulunmaktadır. Mutfak balkonu cam sistemi ile kapatılmıştır.İç kapılar panel kapı, pencereler ısı camlı ahşap doğramadır. Isınma doğal gazlı kombi ile sağlanmaktadır. Taşınmaz keşif tarihi itibari ile kiracı Kamile Gülyazı tarafından mesken olarak kullanılmaktadır. Mesken 2. katta, bina girişine göre sağ ön tarafta yer almaktadır. Planlı alanlar İmar Yönetmeliğinin Tanımlar başlıklı 4. maddesi, fıkra (ğ-3)'de verilen "Bağımsız bölüm net alanı" tanımı esaslarına göre; yapılan ölçümlere göre net alanı 113,50 m² ölçülmüştür. Meskenin toplamı 15,00 m² yüzölçümünde olan 3 adet balkonu bulunmaktadır.
Yukarıda nitelikleri belirtilen meskenin; Alanı, bölgedeki ve bina içerisindeki konumu, teknik özellikleri, bulunduğu binanın inşa tarzı ve evsafı, inşasında kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi, halihazır durumu ve yıpranma payı, bulunduğu semt-mevki, ulaşımı, emsallerin alım-satım bedelleri, civardaki rayiç bedel ve değere etki edebilecek tüm faktörler ile günün ekonomik koşulları da göz önüne alınarak arsa payı dahil olmak üzere,
Kıymeti; 200.000,00 TL(İkiyüzbinTürkLirası)olarak hesap ve takdir edilmiştir.
Arsa Payı : 56/1189
İmar Durumu :dosyasında
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 08/04/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5670 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR