ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Mamak'ta 112m2 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944524
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : KÜÇÜK KAYAŞ MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 3+1
: 112
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 10.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12425 ESAS
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
15.05.2019 11:20
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA

11. İCRA DAİRESİ
2018/12425 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İli, Mamak İlçesi, Küçük Kayaş-İmar Mahallesinde kain imarın 38064 ada 4 parselinde kayıtlı 1.668,00 m² yüzölçümlü parsel üzerindeki "arsa" vasıflı ana bina; bodrum kat, zemin kat ve 6 normal katlı olup, betonarme karkas, ayrık nizamlı olarak inşa edilmiştir. Binada; 1. bodrum katta 2 dükkan, normal katlarda 3'er adet, son kat olan 6. katta 6 adet çatı aralı mesken olmak üzere toplam 24 daire bulunmaktadır. Bİnada 2 adet asansör bulunmaktadır. Bina yeni olup, elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve otobüs gibi hizmetlerden faydalanmaktadır.
Satışı yapılacak olan 22 nolu bağımsız bölüm; mesken binanın 6. katında olup, çatı aralıdır. Mesken giriş katında; salon, antre, koridor, mutfak, wc ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Çatı arası katı ise 3 oda, sandık odası, antre-koridor, banyo ve teras alanından oluşmaktadır. Meskenin alt katında mutfak çıkışlı balkon ve çatı arası katta teras mevcuttur. Meskenin ısınması doğalgazlı kombilidir. Ancak kombi cihazı ve petekler, doğalgaz saati takılı durumda olmayıp bulunmamaktadır. Bağımsız bölümün net (faydalı) alan toplamı 112 m² olarak ölçülmüştür. Ayrıca, alt katta 16 m², üst katta 20 m² teras balkon alanı mevcuttur.
Adresi :Bayındır Mah. (Tapu Kaydında Küçük Kayaş-İmar) 1901. Sok. No:8/22
Mamak-Ankara
Yüzölçümü :1.668 m²
Arsa Payı :82/1668
İmar Durumu : Belediyenin tüm imar hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti :230.000,00 TL
KDV Oranı :KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü :17/04/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü :15/05/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri :1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12425 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmekte olup, iş bu ilan İcra ve İflas Kanunu'nun 127. maddesi gereğince tebligat yapılamayan tüm ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur. 07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR