ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 112 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049149
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : EGE MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 3+1
: 112
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 12
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9126 ESAS
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
03.12.2019 10:40
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2019/9126 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
İpoteğin paraya çevrilmesi yolu ile takip dosyasından borçlu adına kayıtlı ve ipotekli Ankara ili Mamak ilçesi Ege-İmar Mahallesi, 39496 ada 2 parsel üzerinde kain Narin Evler Sitesindeki 8. Kat 31 nolu mesken nitelikli taşınmaz satılarak paraya çevrilecektir. Ana binası yaklaşık 4-5 yıllık olup, bodrum, zemin, 9 normal kat ve çatı katından oluşur. Bina cepheleri mantolama kaplıdır. İki adet asansör mevcuttur. Peyzaj düzenlemesi tamamlanmış olup, açık otoparkı mevcuttur. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Satışa konu mesken ise bina yapısına göre sol yan ve ön cephede, kuzeydoğu ve kuzeybatı yönlüdür. Fiili durumda, antre, hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, duş ve 1 balkondan müteşekkildir. Giriş kapısı çelik iç kapıları panel kapı, pencereleri ısı camlı pvc doğramadır. Salon ve oda zeminleri laminant kaplı, antre, mutfak gibi bölümler seramik kaplıdır. Duvarlar kağıt kaplamadır. Mutfakta tezgah mermer olup, alt ve üstte renkli lake kaplamalı dolaplar mevcuttur. Seramik kaplı banyoda klozet, duş tertibatı, ayaklı lavabo, duş bölümünde duş tertibatı mevcuttur. Wc normal olup, ayaklı lavabo mevcuttur. Balkonu mutfak ve 2 oda ile irtibatlıdır. Korkuluğu vardır zemini ise seramiktir. Isınma doğal gaz yakıtlı kombi tesisatı ile sağlanacak olup, keşif tarihinde kombi cihazı ve radyatörlerin monte edilmediği anlaşılmıştır. Meskenin net faydalı alanı balkon dahil toplam 112,88 m² olarak ölçülmüştür. Balkon 15,74 m²'dir. Keşif anında dairenin boş olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Ege Mahallesi, 779. Cadde, Narin Evler Sitesi, No: 7/31 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 2.109,00 m²
Arsa Payı : 58/2109
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı İmarlı olup, emsal 1,70 hmax serbest yapılaşma şartlarına sahiptir.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9126 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR