ANKARA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 1+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048706
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : PEYAMİ SEFA MAH. / AKDERE
Oda Sayısı : 1+1
: 71
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TİCARİ HAYAT 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/24 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
03.12.2019 10:10
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) ALTINDAĞ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
14. İCRA DAİRESİ
2019/24 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Mamak İlçe, Satışa konu taşınmazın tapu kaydı: Ankara ili, Mamak ilçesi, Peyami Sefa mahallesi 36863 ada, 7 parseldeki 629,00 m² yüzölçümündeki arsa niteliğindeki taşınmazdaki binanın 2. bodrum kattaki 26/629 arsa paylı 2. bağımsız bölüm numaralı konut
GAYRİMENKULÜN HALİHAZIR DURUMU: Ankara ili, Mamak ilçesi, Peyami Sefa Mah. 332 sokak no: 40 da bulunan Doğan Apt 2. bodrum kat 2 bağımsız bölüm numaralı konuttur. Bina 2 bodrum + zemin + 3 normal kattan oluşmaktadır. Binanın cephesi sıvalı + boyalıdır. Binanın giriş kapısı ferforje + demir doğramadır. Apartman giriş katının zemini mermer kaplama duvarları 1,20 mt. mermer kaplama, üstü ve tavanı sıvalı + boyalıdır. Merdiven basamakları ve sahanlıklar mermerdir. Merdiven korkulukları demir doğramadır. Binanın her katında 3 bağımsız bölüm vardır. 2. bodrum kat 2. nolu bağımsız bölümün kat irtifak projesinde yapılan incelemede salon + mutfak nişi ve sandık odası hacimlerinde bulunan 2 adet 1,90 mt. x 0,90 mt ebadında kurangulezlerin, 1,40 mt. x 1,50 mt. ebadında pencerelerin yapılmadığı, salonda mutfak nişinin yerine, mutfak bölümünün oluşturulduğu, 2 nolu bağımsız bölüme, binaya ait müşterek deponun bir kısmının katıldığı, 2. nolu bağımsız bölümün mevcut hali ile yapı kullanma izni alamayacağı ve kat mülkiyeti oluşturulamayacağından keşif mahallinde yapılan incelemeler ve kat irtifak projesi dikkate alınarak kıymet taktiri yapılmıştır. 2. bağımsız bölüm nolu mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Bağımsız bölüm antre, 1 oda, sandık odası, salon+ mutfak nişi, banyo, wc den müteşekkildir. Antre zemini laminant kaplama, duvarları sıvalı + boyalı olup tavan plastik boyalıdır, tavanda kartonpiyer vardır. Salon + mutfak nişi döşemesi laminant kaplama, duvarları ve tavan plastik boyalıdır.tavanda kartonpiyer vardır. Odanın zemini laminant kaplama duvarları ve tavanları plastik boyalıdır. Tavanlarda kartonpiyer vardır. Banyonun zemini ve duvarları seramik, tavanı plastik boyalıdır. Hilton lavabo vardır. Wc hela taşı mevcut olup zemini ve duvarları seramik, tavanı plastik boyalıdır. İç kapıları ahşap panel kapıdır. Pencereleri çift camlı ahşap doğramadır. Konut kombi ile ısıtılmakta olup kombi ve peteklerin montajı yapılmış durumdadır. Dubleks konutun faydalı net kullanım alanı keşif mahallinde ve kat irtifak projesinde yapılan ölçülere göre 71,39 m² olarak ölçülmüştür. Bölge yol, su elektrik, telefon doğal gaz otobüs kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup yerleşim bölgesinin içindedir.
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No: 3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) ALTINDAĞ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/24 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR