ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 90 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01096284
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : BAĞLARBAŞI MAH. / AKTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜÇLÜ ANADOLU 06.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11197 ESAS
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.01.2020 11:15
İkinci Satış Günü
:
26.02.2020 11:15
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA 26. İCRA DAİRESİ
2019/11197 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Özellikleri:
Ankara İl, Keçiören İlçe, 33144 Ada, 3 Parsel, Bağlarbaşı Mahalle, 2 kat, 6 nolu mesken;
ANA TAŞINMAZ: Bina zemin+3 normal katlıdır. Girişi zemin kattan sağlanmaktadır. Her katta 2 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Dış cephesinde ısı yalıtım mevcuttur. Asansör bulunmaktadır. Ancak çalışır durumda değildir. Elektrik, su, doğal gaz, kanalizasyon tesisatları mevcut olup, binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
BAĞIMSIZ ÖZELLİKLERİ: Bina girişine göre sol ön cephede yer almaktadır. Fiili durumda; 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo ve 2 balkondan müteşekkildir. Balkonlardan biri cam balkon ile kapatılmıştır. Giriş kapısı çelik, iç kapıları lamine kaplamalı kapı, pencereleri PVC doğrama ve ısıcamlıdır. Antre, zemini seramik kaplı, duvarları duvar kağıdı kaplıdır. Salon ve odaların zemin kaplaması laminant parke, duvarları duvar kağıdı kaplıdır. Salonda ve koridorda spot aydınlatma mevcuttur. Mutfak, zemini seramik, duvarları duvar kağıdı kaplıdır. Tezgah üstü seramik kaplı olup, granit mutfak tezgahı, tezgah altında ve üstünde mutfak dolabı ve ankastre bulunmaktadır. Banyo, zemini ve duvarları seramik kaplı olup, içerisinde duşakabin, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı olup, içerisinde helataşı ve lavabo mevcuttur. Isınma sitemi; kombili, doğal gaz kat kaloriferlidir. Dairenin net (faydalı) kullanım alanı balkon dahil 90,90 m² ölçülmüştür.
Adresi : Aktepe Mahallesi, 986 Sokak, No:6/6 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 517 m²
Arsa Payı : 66/517
İmar Durumu : 4 katlı Ayrık-Bitişik nizam konut alanı
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Aile konutu şerhi vardır. Diğer bilgiler tapudan alınır
1. Satış Günü : 29/01/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 26/02/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11197 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR