ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 82 m² daire icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090539
Şehir : Ankara / Keçiören
Oda Sayısı : 3+1
: 82
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6828 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
19.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
17. İCRA DAİRESİ
2019/6828 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 1930 Ada, 9 Parsel, BAĞLUM Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm.GAYRİMENKULÜN YERİ: Ankara İli, Keçiören İlçesi, Bağlum Mahallesi, 1930 ada, 9 parsel üzerindeki binada yer aldığı tespit edilmiştir.TAPU KAYDI:Ankara İli, Keçiören İlçesi, Bağlum Mahallesi, 1930 ada, 9 parseli teşkil eden 442,00 m2 yüzölçümlü KARGİR APARTMAN nitelikli ana taşınmazda yer alan 40/442 arsa paylı,Mesken nitelikli, Z. kat (1) numaralı bağımsız bölümün tamamı borçlu İbrahim AY adına kayıtlıdır.
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ
Bina ayrık nizam ve betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olup 1 bodrum + zemin + 4 normal katlıdır.Bina Çağrı Caddesi üzerinde yer almaktadır. 10-15 yaşında betonarme apartman niteliğindedir Binada her katta 2 şer adet olmak üzere toplamda 8 adet mesken nitelikli bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina giriş kapısı boyalı demir doğramadır. Binanın bütün cepheleri sıva üzeri boyadır harap durumdadır Bina girişi dökme mozaik döşelidir Giriş holü tabanı ve kat merdivenleri dökme mozaik, duvarlar kara sıva üzeri boyalıdır. Merdiven korkulukları boyalı kutu profildir.Merdiven boşluğu duvarları 120 cm yağlı boya, yükarısı ve tavan plastik boyalıdır. Binada asansör yoktur.. Binadaönünde açık otopark alanı yoktur. Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Z. KAT (1) NO.LU (MESKEN) BAĞ. BÖL. ÖZELLİKLERİ:
Z. kat (1) numaralı bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Bina girişine göre sağ ön, yan ve arka cepheli olmak üzere 3 cepheli olup, güney, kuzey ve doğu yönlüdür.Giriş kapısı çelik kapıdır. İç kapıları camlı, boyalı ahşap kapıdır. Pencere doğramaları pvc olup ısı camlıdır. 1,63 m2 wc taban ve duvarları seramik, tavanı plastik boyalıdır, 5,60 m2 antre ve koridor; tabanı seramik, duvarlar ve tavan kara sıva üzeri plastik boyalıdır. 21,88 m2 Salona; tabanı laminant parke, duvarlar plastik boyalıdır 10,50 m2 mutfak; tabanı laminant parke, duvarlar plastik boyalıdır. Tezgah mermerit olup altında ve üstünde suntalam dolaplar mevcuttur, batarya yoktur. 3,18 m2 yatak odası; tabanı laminant parke, duvarlar plastik boyalıdır. 9,00 m2 oda; tabanı laminant parke, duvarlar plastik boyalıdır. 12,76 m2 oturma odası;tabanı laminant parke, duvarlar plastik boyalıdır 4,00 m2 banyo; taban ve duvarı seramik, tavanı plastik boyadır. 1,65 m2 mutfak balkonu; tabanı seramik pvc doğrama ile kapatılmış. 2,55 m2 balkon; tabanı seramik ve duvar üstü demir korkuluk var. Isınma doğalgaz kombilidir. Meskenin net faydalı alanı balkonlar dahil 82,75 m² olarak ölçülmüştür. Balkon alanı 4,20 m2 olarak ölçülmüştür.
KIYMETİ: Ankara İli, Keçiören İlçesi, Bağlum Mahallesi, 1930 ada, 9 parseli teşkil eden 442,00 m2 yüzölçümlü KARGİR APARTMAN nitelikli ana taşınmazda yer alan 40/442 arsa paylı, Mesken nitelikli,, Z. kat (1) numaralı bağımsız bölümün; bulunduğu semt ve mevkii, emsallerinin alım - satım rayiçleri, inşaat tarz ve evsafı, yüzölçümü, inşasında kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi, şehir ve iş merkezine mesafesi, bina içerisindeki ve bölgedeki konumu, yıpranma payı, değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün ekonomik koşulları da nazara alındığında arsa payı dâhil değeri; 120.000.-TL (YÜZYİRMİBİNTÜRKLİRASI) olarak takdir edilmiştir.
İmar Durumu : ayrık nizam 4 katlı yapılaşma koşullu konut alanı kullanımına ayrılmış olup imar planı dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : dosyasındaki gibi
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6828 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR