ANKARA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 5+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062840
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : SANCAKTEPE MAH. / ESERTEPE
Oda Sayısı : 5+1
: 175
Banyo Sayısı : 3
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2424 ESAS
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
8. İCRA DAİRESİ
2019/2424 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İli, Keçiören İlçesi, Sancaktepe Mah, 31550 Ada, 5 Parsel sayılı ana binadaki 12 Nolu Bağımsız Bölüm tamamı satışa konudur. Ana bina betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina girişi Alemli sokak cephesine göre ön cephe 2. bodrum kat seviyesindedir. Bina 2 bodrum, zemin, 3 normal ve çatı katından müteşekkildir. Binada 14 bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bina cepheleri mantolu ve boya,bina giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Binada asansör ve açık otopark bulunmaktadır. Bina tüm kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bağımsız bölüm binanın üçüncü normal katında kuzey ve batı yönünden cephelidir. Mesken giriş kapısı çelik olup, 3 antre hol, 2 oda salon, mutfak, 2 banyo, wc, 1 balkon, çatı arası katta 3 oda, mutfak, 2 banyo ve teras bulunmaktadır. Mesken balkonu cam balkon sistemleri ile kapatılmıştır. Mesken doğal gazlı kombili kalorifer tesisatı ile ısıtılmaktadır ve mesken kıymet takdiri tarihinde halihazırda boş durumdadır. Meskenin net kullanım alanı 175 m² olarak ölçülmüş olup ayrıca 8 m² alanlı 1 balkon ile 30 m² alanlı terası mevcuttur
Adresi : Keçiören İlçesi Ayvalı Mah. Alemli Sok. Ada Apt. No: 30/12
Yüzölçümü : 813 m² (ana gayrimenkul)
Arsa Payı : 58/813
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden para kalması halinde ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcılarının sunacağı pey miktarı minimum 100,00 TL ve katlarını tamamlayacak ve üzerinde olacak şekilde olup, bu miktar ve katlarına uygun olmayan artırmalar dikkate alınmayacağı,
Ayrıca ihaleye iştirak edenlerin satış için ilan edilen KDV oranını kabul ederek ve bilerek ihaleye katılmış olacaklarıyla birlikte .
İİK'nun 127.md uyarınca iş bu ilan tapudaki ilgililerden adresi tespit edilemeyen ilgililere tebligat yerine geçeceği hususlarınında belirtilmesine karar verildi.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2424 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR