ANKARA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041581
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : PINARBAŞI MAH. / UFUKTEPE
Oda Sayısı : 4+1
: 112
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Kot 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 23.08.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6143 Esas
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
11.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
13. İCRA DAİRESİ
2017/6143 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 4064 Ada, 18 Parsel, Pınarbaşı Mahallesi, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Dairenin bulunduğu bina 2 bodrum, zemin, 2 normal kattan oluşmakta, binada 2. bodrum katta 1 mesken 5 adet depo, su deposu, enerji odası, 1. bodrum katta 2 daire, zemin katta 2 daire , 1. katta 2 daire, 2. katta 2 adet çatı aralı mesken olmak üzere 9 daire vardır. Tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Satışa konu 2 nolu bağımsız bölüm tapuda depolu mesken niteliğinde olup; 1. bodrum katında, zemin kattaki bina girişine göre sol tarafta bulunmakta olup üç yöne cephelidir. 4 oda, salon, antre, mutfak, banyo, duş, wc, balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları mobilya, pencere doğramaları pvc dir. Pencerelerde demir korkuluk bulunmaktadır. Odalarda ve salonda zemin laminant parke kaplıdır. Salon duvarları duvar kağıdı, tavanı kartonpiyerlidir. Odaların bir duvarı duvar kağıdı diğerleri boyalı, tavanları kartonpiyerlidir. Antre zemini seramik, duvarları duvar kağıdı kaplı, tavan kartonpiyerlidir. Gömme dolap mevcuttur. Islak zeminler seramik kaplıdır. Isınma kombili sistem kalorifer tesisatı ile sağlanmakta, kombi ve radyatörler mevcuttur. Net kullanım alanı 112 m² 'dir. Ayrıca 6 m² balkon mevcuttur.
Adresi : Pınarbaşı Mah. Acıbadem sk. Yaman apt. No:10/2 Keçiören Ankara
Yüzölçümü : 112 m²
Arsa Payı : 92/850
İmar Durumu : İmarlı
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : İpotekli konut finansman kredisi olduğundan KDV den alıcılar muaftır.
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 14/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 11/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6143 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR