ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963184
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : AŞAĞI EĞLENCE MAH. / ETLİK
Oda Sayısı : 4+1
: 114
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/20378 ESAS
Muhammen Bedeli
:
375,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.05.2019 11:01
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 11:01
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
19. İCRA DAİRESİ
2016/20378 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 6944 Ada, 19 Parsel, Aşağı Eğlence Mahallesi, Zemin kat 1 nolu Nolu Bağımsız Bölüm nolu konut. Bağımsız bölüm; antre, 4 oda, salon, mutfak, wc, banyo, ebeveyn banyo ve 1 balkondan oluşmaktadır. Konutta borçlu ikamet etmektedir. Giriş kapısı çeliktir.
Antre zemini seramik kaplı, duvarları kağıtlı, tavan kartonpiyerlidir. Salon ve odaların zemini ahşap rabıta, duvarları kağıtlı, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik, duvarları kağıtlıdır. Mutfak tezgâhı mermer, tezgah alnı seramik, tezgâh altında ve üzerinde lake dolaplar mevcuttur. Wc ve banyo zemini ile duvarları seramik kaplıdır. Banyoda küvet, duşa kabin, klozet, dolaplı lavabo bulunmaktadır. Wc'de hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Balkon zemini seramik kaplı olup cam balkondur. Pencere doğramaları renkli PVC+ısıcamlı+demirli, iç kapılar ahşap kapıdır. Konut, kombi sistem ısıtmalı, doğalgazlıdır. Konut, giriş ve yola göre sağ yan cephelidir. Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre toplam 114,00 m2, dir.
Adresi : Aşağı Eğlence Mahallesi, Altınoluk Sokak No:18' de Bulunan, Övgü Apartmanı, Zemin Kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 114 m2
Arsa Payı : 70/701
Kıymeti : 375.000,00 TL (Ankara 12.İcra Hukuk Mahkemesi 2017/388 Esas - 2018/454 Karar sayılı ilamı ile belirlenmiştir.)
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 02/05/2019 günü 11:01 - 11:11 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 11:01 - 11:11 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/20378 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR