ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111746
Şehir : Ankara / Keçiören
Oda Sayısı : 3+1
: 74
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

İLKSAYFA 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11431 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
27.03.2020 11:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
32. İCRA DAİRESİ
2019/11431 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 6771 Ada, 21 Parsel, KARARGAHTEPE Mahalle/Köy, 2.kat 26 Nolu Bağımsız Bölüm
Bina Atış Caddesi üzerinde, ara parselde, betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olup yaklaşık 29-30 yıllıktır. Bina 5 bodrum + zemin + 3 normal kat olmak üzere toplam 9 katlıdır.Binada mesken nitelikli toplam 30 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın cepheleri kaleterasittir. Bina girişi 1. bodrum kattan, Atış Caddesinden binaya bakıldığında sol yan Güneydoğu cephesinden sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı camlı demir kapıdır. Binaya ait açık otopark alanı bulunmaktadır. Binanın bulunduğu semt,belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Satışa konu 2. Kat, (26) Nolu Meskenin ÖZELLİKLERİ:(26) numaralı bağımsız bölüm konut olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Binaya Atış Caddesinden bakıldığında arka ve sol yan tarafta, bina girişine göre de sol ön tarafta yer almakta olup Güneydoğu ve Güneybatı cephelidir.Fiili durumda antre, 3 oda ( 2 tanesi salona bağımlı), salon, mutfak, banyo, wc ve 1 balkondan müteşekkildir. Mutfak balkonu kapatılarak mutfağa katılmıştır. Odalardan ikisi salona açılmaktadır.Giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları Amerikan panel kapı, pencereleri çift cam üniteli PVC doğramadır.Antre zeminleri laminant kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanı köpük kaplı olup kartonpiyerlidir.Salon ve oda zeminleri laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanı köpük kaplı olup kartonpiyerlidir.Mutfak zemini laminant kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanı köpük kaplı olup kartonpiyerlidir.Mutfak tezgahı mermer olup, tezgah altında ve üstünde MDF dolaplar mevcuttur. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı köpük kaplıdır.Banyo içerisinde dolaplı lavabo, duşakabin ve klozet bulunmaktadır.WC zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı köpük kaplıdır. İçerisinde hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Isınma doğalgaz yakıtlı kombi ile sağlanmakta olup kombi cihazı ve petekler monte edilmiştir. Meskenin mahallinde yapılan ölçümlemelere göre net faydalı alanı 74,85 m² olarak ölçülmüştür. Meskenin kıymet takdiri yapıldığı tarihte mal sahibi borçu tarafından mesken olarak kullanıldığı görülmüştür.
Adresi : Karargahtepe Mah.Atış Cad.No:29/26 Ceyhan Apt. Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 840 m2
Arsa Payı : 32/840
İmar Durumu : İnşaat tarzı konut alanı olarak planlandığı ,yapılaşma koşullarının Bitişik nizam 4 kat olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında
1. Satış Günü : 26/02/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 6771 Ada, 17 Parsel, KARARGAHTEPE Mahalle/Köy, zemin kat 11 Nolu Bağımsız Bölüm
Bina Atış Caddesi üzerinde, bir taraftan bitişik köşebaşı parselde, betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olup yaklaşık 32-33 yıllıktır. Bina 2 bodrum + zemin + 3 normal kat olmak üzere toplam 6 katlıdır.Binada 2 dükkan ve 9 mesken olmak üzere toplam 11 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina girişi 1. bodrum kattan, Atış Caddesi tarafından binaya bakıldığında, Hoşnut Sokak tarafından sağ yan Kuzeybatı cephesinden sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı camlı alüminyum, rüzgarlık kapısı camlı ahşap kapıdır.Binaya ait açık otopark alanı bulunmaktadır. Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Satışa konu ZEMİN KAT, (11) NO.LU Bağımsız bölümün özellikleri : zemin kat, (11) numaralı bağımsız bölüm depolu dükkan olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Dükkan Atış Caddesine cepheli olup caddeden binaya bakıldığında ön sağ tarafta yer almaktadır. Fiili durumda dükkan, depo ve wc-lavabo alanlarından müteşekkildir. Depo bodrum katta olup iniş seyyar tahta merdivenle yapılmaktadır. Wc-lavabo kısmı depodadır.Dükkan girişi Atış Caddesinden sağlanmakta olup giriş kapısı ve yanındaki doğramaların sökülerek katlanır kepenk sistemi yapıldığı ve kepenkten giriş yapıldığı görülmüştür. Dükkanın pencere doğramaları demirdir. Atış Caddesine bakan camekanlarda demir kepenk sistemi bulunmaktadır. Dükkan zemini seramik kaplı, duvar ve tavanları sıva üzeri boya ile kaplıdır.Depo zemini şap beton, duvar ve tavanları sıva üzeri boya ile kaplıdır. depo içerisinde lavabo bulunmaktadır. Isınma sistemi mevcut değildir. Dükkanın net faydalı alanı zemin katta 38,00m², 1. Bodrum katta 38,00m²olmak üzere toplam 76,00 m²dir. Depoya kapak ve seyyar tahta merdiven ile ulaşılabilmektedir. Dükkan cephesi yaklaşık 5,20 metredir.
Adresi : Karargahtepe Mah.Atış Cad.Köksal Apt.No 37/11 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 609 m2
Arsa Payı : 53/609
İmar Durumu : İnşaat tarzı Konut alanı imarlı olup bitişik nizam 4 kat yapılaşma şartlarına sahiptir.
Kıymeti : 85.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında
1. Satış Günü : 26/02/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11431 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR