ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183076
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : KARAKAYA MAH. / BAĞLUM
Oda Sayısı : 3+1
: 75
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 01.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10374 ESAS
Muhammen Bedeli
:
115,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.08.2020 15:05
İkinci Satış Günü
:
28.09.2020 15:05
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
15. İCRA DAİRESİ
2019/10374 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 1908 Ada, 8 Parsel, BAĞLUM Mahalle/Köy,Kıymet takdirine konu taşınmazın yer aldığı bina; ayrık nizam betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup yaklaşık 2-3 yıllıktır. Ana gayrimenkul Bağlum Caddesi ile Conk Bayırı Caddesi kesişiminde, köşe parselde konumludur. Taşınmazın yer aldığı bina 1 bodrum + zemin + 3 normal katlı olmak üzere toplam 5 katlıdır. Binada tamamı mesken nitelikli olmak üzere toplam 12 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bina girişi Conk Bayırı Caddesi'nden binaya bakıldığında sağ yan cepheden, bodrum kattan sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı camekanlı alüminyum doğramadır. Bina giriş holü zemini ve duvarları yaklaşık 1,20 mt yüksekliğe kadar mermer kaplı, bu yüksekliğin üzeri desenli boyalı, tavanı aydınlatma armatürlü dekoratif tavandır.Kat holleri zemini ve merdiven basamakları mermer plak kaplı, bu mahallerin duvarları ve tavanları alçı sıva üzeri boyalı, merdiven korkulukları kromajlı metal borudur.
Binanın tüm cepheleri akrilik esaslı boyalı olup mantolamalıdır. Binanın bulunduğu bölge her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır.Kıymet takdiri istenilen zemin kat 4 nolu bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Bina girişinin bodrum kattan sağlanması nedeni ile mesken 1.kat konumunda görünmektedir. Binaya giriş cephesinden bakıldığında sol tarafta yer almakta olup cadde cephelidir.Fiili durumda; antre-hol, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Giriş kapısı çelik, iç kapıları panel kapı, pencereleri ısı camlı pvc doğramadır. Antre, hol, salon ve odaların zemini laminat parke, antre-hol, salon duvarları kağıt kaplı, diğer mahallerin duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavan-duvar birleşimleri kartonpiyerlidir. Mutfak zemini ve tezgah alnı seramik kaplı, duvarları ve tavanı alçı sıva üzeri boyalıdır.Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde pvc kaplama kapaklı dolaplar bulunmaktadır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı desenli asma tavandır. Banyo içerisinde ayaklı lavabo, klozet, duş tertibatı bulunmaktadır. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı desenli asma tavandır. Wc içerisinde hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Balkon mutfak irtibatlı olup zemini seramik kaplıdır. Isınma doğalgaz yakıtlı kombi tesisatı ile sağlanmaktadır. Yerinde yapılan ölçümlemeye göre meskenin net kullanım alanı balkon dahil 75,02 m2'dir. ( balkon alanı 5,27 m2?dir. ) Kıymet takdiri yapılan tarihte taşınmaz malik tarafından konut olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Karakaya Mahallesi ( Tapuda Bağlum Mahallesi), Conk Bayırı Caddesi, No:1/4 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 75 m2
Arsa Payı : 50/644
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Emsal:1,40, ayrık nizam, 4 kat ?Konut? yapılaşma koşullarına haiz
Kıymeti : 115.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 28/08/2020 günü 15:05 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 28/09/2020 günü 15:05 - 15:10 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10374 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR