ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 3+1 daire icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01135915
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : YAYLA MAH. / ESERTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 91
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 21.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9753 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
07.05.2020 10:10
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
18. İCRA DAİRESİ
2019/9753 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Ankara İli ,Keçiören İlçesi ,Yayla mahallesi,Porsuk caddesi 34 dış kapı nolu Zeynep Apartmanının 2.bodrum katında yer alan 2 no'lu mesken nitelikli taşınmazdır.Binaya ait 15.06.2006/610 tarih ve numaralı yapı ruhsatı mevcuttur.Bina ayrık nizamda,betonarme yapı cinsinde inşa edilmiştir.Bina 3 Bodrum Kat+Zemin Kat+3 Normal+Çatı kattan oluşmaktadır.Binada 2.Bodru katta ,1.bodrum katta,zemin katta ve diğer normal katlarda her katta ikişer adet mesken olmak üzere toplam 12 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.3.katta yer alan daireler çatı aralıdır. Bina girişi zemin katta yer almaktadır.Bina dış cepheleri sıva üzeri boyalıdır.Bina giriş kapısı ferforjelidir. Binada 1 adet asansör mevcuttur.Bina önünde 3-4 otoluk açık otopark alanı mevcuttur.Binanın bulunduğu bölge yol,su,elektirk,telefon,doğalgaz,otobüs,kanalizasyon gibi her türlü belediye ve kamu hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. Meskenana taşınmazın 2.bodrum katında yer almaktadır.Bina girişine göre sağ tarafta kalmakta olup kuzeydoğu,güneydoğu cephelidir.Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır.Yerinde yapılan incelemeye göre 2.bodrum kat 2 numaralı daire;3 oda,salon,antre,mutfak,banyo,wc ve 1 balkon şeklinde projelendirilmiştir.Balkon oda çıkışlıdır.Salon ve odaların zemini laminat parke ile kaplanmış olup duvarlar alçı sıva üzeri boyalı,tavanlar kartonpiyerlidir.Antrede zemin seramik duvarlar alçı sıva üzeri boyalıdır.Mutfakta zemin ve duvarlar seramik kaplı,tavan sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir.Mutfak tezgahı mermerit olup altında ve üstünde profilkapak dolaplar mevcuttur.Banyoda zeminler ve duvarlar seramik kaplıdır.Banyo içerisinde lavabo,klozet,duş teknesi,duşakabin ve duş tertibatı vardır.Wc zemini ve duvarları seramik kaplıdır.Wc içeriisnde hela taşı ve lavabo mevcuttur.İç Kullanım hacim kapıları panel kapl montajlıdır.Pencereler ahşap doğramadır.Meskende ısınma kombi ile sağlanmaktadır.Kıymet taktiri yazpıldığı tarihte kiracılar tarafından mesken olarak kullanıldığı görülmüştür.Yerinde yapılan ölçümlere göre taşınmazın net kullanım alanı ;yaklaşık 91 m2 olarak hesaplanmıştır.Geniş evsaflı bilgi dosyadaki bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Yayla mah Porsuk cad Zeynep Apt. No:34/2 Keçiören /Ankara
Yüzölçümü : 564,00 m2
Arsa Payı : 37/564
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Bu Parsel lehine aynı Ada 6 Parsel Aleyhine Pis su kanalı irtifak hakkı 04/08/2008-14343
Belediye Hissesi Davalıdır 19/12/1990-8166 16/09/2008-16529
1. Satış Günü : 09/04/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 07/05/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir. Satış bedelinin rehin bedelini karşılamaması halinde İİK.'nun 206.maddesi, 6183 sayılı Kanunun 21.maddesi, Emlak Vergisi Kanununun 30/son maddesi hükümleri, 6 No'lu Emlak Vergisi Genel Tebliğ ile 14/06/2018 tarih ve 30451 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan tebliğin 3.maddesine göre ilgili birimler tarafından emlak vergisi hakkında devreden ve devralan müteselsil sorumlu tutulabilecektir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9753 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,
İşbu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur. (İİK. m.127) ilan olunur.
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR