ANKARA 31. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 31. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112621
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : YAKACIK MAH. / ŞENLİK
Oda Sayısı : 3+1
: 111
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8932 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
25.03.2020 14:20
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
31. İCRA DAİRESİ
2019/8932 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 4148 Ada, 3 Parsel, YAKACIK Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Bina, Cem sokak üzerinde yer almaktadır. binaya bodrum kattan giriş verilmiştir. bina ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. bina; bodrum, zemin ve üç normal kat ve çatı aralı olarak yapılmıştır. bodrum katta 2 dükkan, zemin ve normal katlarda üçer daire olmak üzere toplamda 12 daire ve 2 dükkan bulunmaktadır. binanın ön cephesi btb cam mozayik kaplama, yan ve arka cepheleri renkli hazır sıvalıdır. bina; giriş kapısı demir doğrama rüzgarlığı ahşap doğramadır. giriş zemini, merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplıdır. duvarlarının 1,2 metresi mermer kaplı olup üzeri ve tavanı fasarit boyalıdır. binanın bulunduğu bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. mesken, binanın 1.katında bulunmakta olup 6 kapı numaralıdır. meskenin giriş kapısı çelik kapıdır. fiili durum itibariyle, 3 oda, salon, antre-koridor, mutfak, kiler, banyo, wc, ve 2 balkon mahallerinden oluşmaktadır. meskenin; antre-koridor zeminleri laminat kaplama, duvarları kağıt kaplı ve tavanı sıva üzeri boyalıdır. meskenin; mutfak mahal zemini ve duvarları tavana kadar seramik, tavanı sıva üzeri boyalıdır. mutfakta granit tezgah ve balon kapaklı mutfak dolapları mevcuttur. salon zemini ahşap parke kaplı, odaların zeminleri halıfleks kaplıdır. salon duvarları kağıt kaplı olup oda duvarları saten boyalıdır. salonda spotlu aydınlatma mevcut olup oda duvar tavanları kartonpiyer süslemelidir. banyo zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. banyoda; mobilyalı lavabo, klozet ve kabinli küvet mevcuttur. mutfak çıkışlı balkon cam balkon ile kapatılmıştır. tuvalet mahallinin zemin ve duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. lavabo ve klozet mevcuttur. iç kapıları cilalı ahşap doğrama, pencereleri ahşap doğramalı ve ısı camlı olarak yapılı bulunmaktadır. meskenin ısınması kombili kat kaloriferi ile sağlanmaktadır. taşınmazın, bulunduğu semt ve mevkii, emsallerinin alım-satım rayiçleri, inşa tarz ve evsafı, yüzölçümü, kent ve iş merkezlerine olan mesafesi, bina içindeki ve bölgedeki konumu, yıpranma payı, değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün ekonomik koşulları da nazara alındığında hak ve nefaset kurallarına göre hali hazır durumu itibariyle arsa payı dahil kıymetinin 280.000,00-tl olduğu tespit ve taktir edilmiştir. Net kullanım alanı 111,00 m² olarak ölçülmüştür. Ayrıca 11 m² alanlı 2 adet balkonu ( biri açık, diğeri cam balkonla kapatılmış) bulunmaktadır.
Adresi : Yakacık Mah. Cem Sokak Saray Apt. No:3/6 Keçiören / Ankara
Yüzölçümü : 1.016,00 m2
Arsa Payı : 65/1016
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Bu parsel aleyhine aynı ada 12 nolu parsel lehine krokisinde gösterildiği üzere 27,60 m².lik saha üzerinde pis su kanalı irtifak hakkı vardır. İrtifak hakkı ile satılacaktır.
1. Satış Günü : 26/02/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8932 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR