ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077960
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : ATAPARK MAH. / UFUKTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 92
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12037 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.12.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
24.01.2020 10:20
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
1. İCRA DAİRESİ
2019/12037 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Keçiören İlçesi, 31042 Ada, 13 Parsel, Atapark Mahalle/Köy, 2.kat 5 nolu bağımsız bölümde borçlu adına kayıtlı taşınmazın tamamı.Ana taşınmazın özellikleri;taşınmazın bulunduğu bina bodrum+zemin+3 normal katlı ve betonarme karkas şekilde ayrık nizam inşa edilmiş olup, 8 adet bağımsız bölümden müteşekkildir.Taşınmazın 2013 yılında yapıldığı ancak yeni oturulmaya başlandığı,8 meskenden 4 ü boştur.Bina bodrum katında su saatleri,elektrik odası,zemin ve normal katlarda 2 şer adet bağımsız bölüm bulunmakta olup,toplam 8 adet mesken olarak kullanılan bağımsız bölüm bulunmaktadır.Binada 1 adet asansör bulunduğu ancak çalışmadığı belirlenmiştir.Yakın çevresinde imarlı yapılaşmaları tamamlanmış şehir ve iş merkezine yakın bir bölgededir.Çevre düzenlemesi yapılmış ancak bakımsızdır.Dış cephesi mantolama üzeri akrilik boyalıdır.Giriş kapısı ferforje metal doğramalıdır. Ana taşınmazda 5-6 adet araçlık otoparkı bulunduğu,elektrik,su ve doğalgazı mevcuttur.5 Nolu bağımsız bölüm özellikleri:Ana taşınmazın 2.katında yer almakta olup,3 odası,1 salonu,mutfağı, bir adet balkonu ve 1 adet ebeveyn banyosu,1 adet banyosu ve 1 adet tuvaleti bulunmaktadır. Doğalgaz kombi sistemi ile ısıtılmaktadır.mesken girişine kadar doğalgaz tesisatı getirilmiş,meskene bağlanmamıştır.Kombi ve radyatörleri yoktur.Giriş kapısı çelik,iç kapılar Amerikan panel kapı olarak yapıldığı,camları pvc doğramalı ve çift cam olarak yapıldığı,giriş zemin seramik,salon ve oda zeminleri laminant parke kaplıdır.Ana taşınmazın ön ve yan cephesinde yer almakta olup elektrik ve su tesisatı döşelidir.Banyo ve tuvalet zeminleri seramik kaplı,duvarları fayans kaplamadır.Banyolarda ve tuvalette pencere doğraması takılmamıştır.Ebeveyn banyosunda sadece batarya vardır.Banyo ayaklı lavabo ve klozet,tuvalette alaturka hela taşı ve duvar tipi lavabo vardır.Batarya ve muslukları takılıdır.Oda ve salon duvarları tavanları plastik boyalıdır.Tavan kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik,duvarları tavana kadar fayans kaplı,tavanı plastik boyalıdır.Önünde balkonu vardır.Mutfak tezgahı mermerit alt-üst dolapları suntalam kapaklı ve gövdeli olarak yapılmıştır.Balkon zemini seramik kaplıdır.Meskende hiç ikamet edilmemiş,hali hazırda imalat eksikleri bulunmaktadır.Daire net kullanım alanı balkon dahil 92,30 m2'dir.
Adresi : Atapark Mah.1373.Sokak No:12/5 Keçiören/ANKARA
Arsa Payı : 68/505
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/12/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 24/01/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12037 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR