ANKARA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077504
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : ESERTEPE MAH. / ESERTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/27 TLMT
Muhammen Bedeli
:
185,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
15.01.2020 14:45
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
8. İCRA DAİRESİ
2019/27 TLMT.

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İli, Keçiören İlçesi,Esertepe Mah. 9380 Ada, 3 Parsel sayılı taşınmazın 56/748 arsa paylı 7 Nolu Bağımsız Bölüm tamamı satışa konu olup, Ana bina 1 bodrum kat +zemin+2 normal kattan oluşmaktadır. Binada toplam 14 mesken bulunmaktadır. Bina giriş kapısı alüminyum doğrama,zemin döşemesi seramik, merdivenler mozaik kaplı, yan duvarlar plastik boyalıdır.Binada elektrik,su vs tüm alt yapı hizmetleri mevcuttur. Satışa konu bağımsız bölüm 1. katta olup, güney batı cephelidir. Antre hol,3 oda salon mutfak, banyo wc ve iki balkondan oluşmakta ve İki oda salona açılmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap doğramadır. Salon ve odalar laminat kaplı mutfak zemini ve tezgah üzeri seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı ve eyiyesi mermerit, tezgah altı ve üstünde ahşap dolaplar mevcuttur.Dairenin balkonlar dahil net kullanım alanı 100,00 m² olarak ölçülmüştür.7 nolu kömürlük eklentisi mevcuttur.Halihazırda mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Esertepe Mah.Ahmet şefik Kolaylı Caddesi Kısmet Apt. 1. Kat 7 NoluYüzölçümü : (Anagayrimenkul)748 m2
Arsa Payı : 56/748
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 185.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 15/01/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcılarının sunacağı pey miktarı minimum 100,00 TL ve katlarını tamamlayacak ve üzerinde olacak şekilde olup, bu miktar ve katlarına uygun olmayan artırmalar dikkate alınmayacaktır..
Taşınmazın aynından doğan vergi borcu yönünden ise takibin rehinli takip olması halinde ihale bedelinin dosya alacağını karşılamaması durumunda 7101sayılı kanunla değişikliğe gidilen İ.İ.K 206. Madde ve 6183 sayılı AATUHK'nun 21/2 maddesi dikkate alınacaktır.
Ayrıca ihaleye iştirak edenlerin satış için ilan edilen KDV oranını kabul ederek ve bilerek ihaleye katılmış olacaklardır.
İİK'nun 127.md uyarınca iş bu ilan tapudaki ilgililerden adresi tespit edilemeyen ilgililere tebligat yerine geçer.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/27 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR