ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077465
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : KUŞCAĞIZ MAH. / SANATORYUM
Oda Sayısı : 3+1
: 82
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/166 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2019 13:40
İkinci Satış Günü
:
23.01.2020 13:40
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
17. İCRA DAİRESİ
2018/166 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 30889 Ada, 3 Parsel, KUŞCAĞIZ Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm ; Ankara İli, Keçiören İlçesi, Kuşcağız Mahallesi, 30889 ada, 3 parseli teşkil eden, 612,00 m2 yüzölçümlü Kargir Apartman nitelikli ana taşınmazda yer alan 50/612 arsa paylı, Konut nitelikli, 1.Normal Kat 6 nolu bağımsız bölüm.
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ
Bina, imarın 30889 ada, 3 parseli üzerine ayrık nizam ve betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olup bodrum + zemin + 3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır.Bina girişi 395. Sokaktan zemin kattan sağlanmaktadır. Binada 12 adet mesken nitelikli bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bina giriş kapısı ferforje süslemeli demir, rüzgarlık kapısı ahşap doğramadır.Binanın ön cephesi kabuk sıva, diğer cepheleri teracit sıvalıdır.Bina girişi, merdivenler ve kat hollerinde döşemeler mermer kaplı, duvarlar ve tavanlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır.Merdiven korkulukları demirdir.Binada çalışır durumda asansör mevcuttur.Binanın arka bahçesinde açık otopark alanı mevcuttur.Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
KIYMET TAKDİRİ İSTENEN 1. KAT(6)NO.LU (MESKEN)BAĞ. BÖL. ÖZELLİKLERİ:
Bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir.395. Sokaktan binaya bakınca ön cephede, sağ tarafta yer almakta olup, kuzeybatı yönlüdür.Fiili durumda antre, hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır.Giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel kapıdır.Pencere doğramaları ahşap olup ısıcamlıdır.Antre zemini seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boya, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı, kartonpiyerlidir.Salon ve oda döşemeleri laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boya,tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalı, kartonpiyerlidir.Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı sıva üzeri plastik boyalı, kartonpiyerlidir.Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde profil kapaklı dolaplar mevcuttur. Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan düz sıva üzeri boyalıdır. Dolaplı lavabo, klozet ve duşakabin bulunmaktadır.Wc zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri boyalıdır. Hela taşı bulunmaktadır. Balkonlar salon ve mutfak ile irtibatlı olup döşemesi seramik kaplıdır.Isınma kombi ile sağlanmaktadır.Meskenin net faydalı alanı balkonlar dahil 82,54 m² olarak ölçülmüştür. Toplam balkon alanı 7,50 m2dir.Taşınmaz bulunduğu semt ve mevkii, emsallerinin alım - satım rayiçleri, inşaat tarz ve evsafı, yüzölçümü, inşasında kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi, şehir ve iş merkezine mesafesi, bina içerisindeki ve bölgedeki konumu, yıpranma payı, değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün ekonomik koşulları da nazara alındığında arsa payı dâhil değeri; 150.000.-TL (YÜZELLİBİNTÜRKLİRASI) olarak takdir edilmiştir.
İMAR DURUMU: ayrık nizamTAKS/KAKS:(0.40/1,60) yapılaşma koşullu 4 kat konut kullanımında kaldığı hususlar tespit edilmiştir.İmar durumu belgesi dosyasındadır.
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : bu parselin ldiği 933 parselin tevhidinden gelen 81 parselin iptaline dair kesinleşmiş mahkeme teshi
1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 13:40 - 13:45 arası
2. Satış Günü : 23/01/2020 günü 13:40 - 13:45 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/166 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR