ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065477
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : KAVACIK SUBAYEVLERİ MAH. / HASKÖY SUBAYEVLERİ
Oda Sayısı : 3+1
: 86
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/943 ESAS
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
15.01.2020 11:40
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA

11. İCRA DAİRESİ
2017/943 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara İli, Keçiören İlçesi, Kavacık Subayevleri Mahallesinde kain, imarın 5486 ada, 24 parselinde kayıtlı arsa üzerinde "kargir apartman" niteliğindeki ana taşınmaz; Üçpınar Sokak ile Şehit Makbule Sokak kesişiminde bulunan parsel üzerindeki, 28 kapı numaralı Ayşem Apartmanı'dır. Bina; bodrum, zemin ve 2 normal kattan oluşmaktadır. Binaya girişi Şehit Makbule Sokak'a göre sağ yan cepheden zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Normal katlarında katta 2'şer daire olmak üzere ana gayrimenkulde toplam 7 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın bulunduğu bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. İlçenin eski yerleşimlerinden olup, mesken amaçlı kullanılan yapıların bulunduğu bölgedir. Bölgede doluluk oranı yüksektir. Altyapı ve ulaşımda sorun yoktur.
Satışı yapılacak olan 4 nolu bağımsız bölüm; mesken, binanın 1. normal katında kuzey, güney ve doğu cephelidir. Bağımsız bölüm fiili durum itibariyle; antre+koridor, 3 oda, salon, mutfak, banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Mesken kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. 4 nolu kömürlük meskenin eklentisidir. Ahşap asma kilitli kapısı bulunan klasik tarzda yapılmış kömürlüğün zemini tesviye betonu, duvarları badanalıdır. Meskenin faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre net 86,00 m² olarak hesaplanmıştır.
Adresi :Kavacık Subayevleri Mah. Şehit Makbule Sok. No:28/4 Keçiören/Ankara
Yüzölçümü :426 m2
Arsa Payı :68/426
İmar Durumu :Belediyenin tüm imar hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti :320.000,00 TL(Ankara 7. İcra Hukuk Mahkemesi'nin E:2017/758,
K:2019/120 sayılı ve 28/02/2019 tarihli kararı ile tespit edilen kıymeti.
KDV Oranı :%1
Kaydındaki Şerhler :Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü :11/12/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü :15/01/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri :1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/943 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmekte olup, iş bu ilan İcra ve İflas Kanunu'nun 127. maddesi gereğince tebligat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR