ANKARA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062831
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : OSMANGAZİ MAH. / UFUKTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 75
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/334 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
26.12.2019 14:15
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
20. İCRA DAİRESİ
2019/334 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 31258 Ada, 4 Parsel, OSMANGAZİ Mevkii, 1. Bodrum Kat 4 nolu b.b. Taşınmaz 3 oda, salon , antre, mutfak, banyo, wc ve bir balkondan oluşur. Banyo yer ve duvarları granit kaplama olup tavanı alüminyum asma tavandır. Salon ve oda zeminleri parke kaplıdır. Mutfakta bacalı kombi bulunmakta olup ısıtma kat kaloriferlidir. Pencereler ısıcamlı ve pvc doğramadır. İç kapılar panel kapıdır. Mutfak balkonu cam ile kapatılmıştır. Taşınmazın net kullanım alanı 75 m² olup, ayrıca 6 m² balkonu vardır. Taşınmaza ilişkin diğer tüm bilgiler satış dosyasıdan edinilebilir. Taşınmazın satışı anında geçerli olan KDV oranının uygulanacağı tüm taraflara ilanen tebliğ olunur.
Adresi : Osman Gazi Mah. Bölük Cad. 97 Nolu 1. Bodrum Kat 4 Nolu Bağımsız Bölüm.Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 862 m2
Arsa Payı : 34/862
İmar Durumu : Tapu kayıtlarında görüldüğü gibidir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 26/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/334 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
Taşınmazın satış ilanı İİK 127. Madde hükümlerine göre ' adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresi olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer' hükmü uyarınca ilan edilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR