ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050985
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : ATAPARK MAH. / UFUKTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 107
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 14.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3797 Esas
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
03.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2019/3797 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İpoteğin paraya çevrilmesi yolu ile takip dosyasından borçlu adına kayıtlı Ankara İli, Keçiören İlçesi, Atapark Mahallesinde kâin 1.bodrum Kat 10 nolu mesken nitelikli bağımsız bölüm satılarak paraya çevrilecektir. Ana binası, ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. 3 adet Bodrum, Zemin ve 3 Normal kat olarak yapılmıştır. Normal katlarda 4 er daire bulunmakta olup toplam 26 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın cepheleri mantolamalı+sıvalı ve boyalıdır. 1 adet asansör mevcuttur. Açık ve kapalı otopark mevcuttur, Belediye hizmetlerinden yararlanmakta, Çevresinin yol, banket, kanalizasyon, yeşil alan gibi alt yapı hizmetleri yapılmış olarak, orta gelir gurubunun tercih ettiği yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. Satışa konu mesken ise, Binanın 1. Bodrum katında bulunmakta ve 10 kapı numaralıdır. Giriş kapısı ahşap tablalı çelik kapıdır.Fiili durum itibariyle; Antre, 3 Oda, Salon, Koridor, Mutfak, Banyo, ebeveyn banyo, Wc, 2 Balkon mahallerinden oluşmaktadır. Meskenin; Antre-koridor zeminleri seramik kaplama, oda ve salon laminant parke, duvarları ve tavanları alçı sıvalı+boyalı ve kartonpiyerlidir. Balkon zeminleri seramiktir. Mutfak mahal zemini seramik, ahşap alt-üst ahşap dolaplar, mermerit tezgâh+eviye +mutfak bataryası mevcuttur. Seramik kaplı banyoda, klozet, Hilton lavabo+bataryası, duş teknesi+ kabini+ banyo bataryası mevcuttur. Tuvalet; lavabo+ Wc mahalinden oluşmaktadır; Ebeveyn banyosunda banyo bataryası mevcuttur. İç kapıları panel kapı, Pencereleri PVC doğramalı ve ısı camlı olarak yapılı bulunmaktadır. Bağımsız bölüm merkezi sistem ısıtmalı olup, panel radyatörleri takılıdır. Daire arka cephede yer almaktadır. Fen bilir kişince bağımsız bölüm net kullanım alanı 107,00 m² olarak ölçülmüştür. Ayrıca toplam 10,00 m² alanlı biri cam balkon kapama sistemi le kapatılmış diğeri açık 2 adet balkonu mevcuttur.
Adresi : Atapark Mahallesi, Hakim Sokak, Gümüşler Apt. No: 29/10 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 1.192,00 m²
Arsa Payı : 40/1192
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizamlı ve konut kullanım alanlıdır.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Aile konutu şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3797 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR