ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050956
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : KAVACIK SUBAYEVLERİ MAH. / HASKÖY SUBAYEVLERİ
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 14.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4717 ESAS
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
19.11.2019 10:20
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
4. İCRA DAİRESİ
2018/4717 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Keçiören ilçesi, Kavacık Subayevleri Mahallesinde kain imarın 31951 ada 6 parselinde kayıtlı, 1.170,00 m2 yüzölçümlü "Arsa" vasıflı taşınmaz üzerinde 62/1170 arsa paylı 2. Normal kat 12 nolu mesken nitelikli bağımsız bölüm ve 12 nolu kömürlük eklentisi bir borç nedeniyle açık artırma suretiyle satılacaktır. Taşınmazın yer aldığı bina betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Satılmasına karar verilen meskenin giriş kapısı çelik kasalı kapıdır. Mesken fiili olarak, 3 oda, salon, antre-koridor, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Salon iki odaya açılmaktadır. Antre, koridor zemini seramik kaplı, duvarları kağıt kaplıdır. Salon ve oda zeminleri ahşap parke döşeli olup, salon duvarı kağıt kaplı, diğer oda duvarları boyalıdır. Meskende 2 balkon bulunmaktadır. Salona açılan oda çıkışlı balkon PVC ile kapatılmıştır. Meskenin iç kapıları panel kapı olup, pencereleri ahşap ve PVC doğramadır. Meskenin ısınması doğalgazlı kombilidir. (Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır)
Adresi : Şefkat Mahallesi (Tapu kayıtlarında Kavacık Subayevleri Mah.) 57.Sokakta, Ardıç Apt. No:35/12
Keçiören/ANKARA
Yüzölçümü : 86 m2 (Bağımsız bölümün net alanı 80 m2 ve ayrıca toplam 6 m2 hacimli 2 adet balkonu olmak
üzere)
Arsa Payı : 62/1170
İmar Durumu : Ayrık nizam ve 4 katlı yapılaşma koşullu "Konut Alanı" kullanımına ayrılmıştır.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4717 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. *: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR