ANKARA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048698
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : OSMANGAZİ MAH. / UFUKTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SONSÖZ 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2014 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
11.12.2019 10:40
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
14. İCRA DAİRESİ
2018/2014 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : ANKARA İLİ, KEÇİÖREN İLÇESİ, OSMANGAZİ MAH, 31612 ADA, 1 PARSEL 1. KAT12 BAĞIMSIZ BÖLÜM NOLU TAŞINMAZ Yapı Kullanım izin belgesi: Keçiören Belediyesi İmar arşivinde taşınmazlara ait 10/09/2008 tarih 410 sayılı yapı kullanım izin belgesi bulunmaktadır. İMAR DURUMU AÇIKLAMASI: parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamındadır. Keçiören belediyesinde mevcut imar planına göre taşınmaz konut alanı içinde yer almakta olup TAKS; 0,40, KAKS: 1,60, MHAX; 12,50 ayrık nizam 4 kat 5m-3m çekme mesafelerine haiz yapılaşma koşulları olduğu, parselin herhangi bir terki (yol yeşil alan vb) bulunmadığı
ANA TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Taşınmazın bulunduğu yapı 944 m2 yüzölçümlü arsa üzerine kuruludur. 3A yapı sınıfında betonarme karkas yapıda ayrık nizamda 3 bodrum kat + zemin kat + 3 normal kat ve çatı katlı olarak proje ve inşa edilmiştir. Bina girişi zemin kattan, güney cepheden sağlanmaktadır. Ana taşınmazda 3. bodrum katta; sığınak su deposu, kapıcı dairesi kömürlükler, hidrofor yeri, binaya ait depo, 2. Bodrum katında 2 adet mesken, kömürlükler, binaya ait depo, 1. bodrum katta 4 adet mesken zemin katında 4 adet mesken ve bina girişi 1. kat ve diğer tüm katların her birinde 4 er adet mesken bulunmakta olup bina toplam 22 adet bağımsız bölümden meydana gelmektedir. binanın giriş kapısı demir doğrama iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama merdiven korkulukları ise demir doğramadır. Binada asansör bulunmamakta olup otopark bulunmaktadır. Çerve düzenlenmesi tamamlanmıştır. Bölge de elektrik su yol kanalizasyon otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur. taşınmaz 4. derece deprem bölgesinde yer almakta olup bu alanda uzman kişiler tarafından incelenmesi önerilmekle birlikte binada gözle görülen depremsel bir hasar tespit edilememiştir.
TAŞINMAZIN İÇ MEKAN ÖZELLİKLERİ: 12. bağımsız bölüm nolu mesken nitelikle taşınmaz ana yapının 1. katında bina girişine göre sol arka şahin tepesi sokağa göre sol yan ve ön cephede konumlu olup kuzeydoğu ve kuzeybatı cephelidir. Mimari projesine göre antre hol 3 oda salon, mutfak banyo wc ve iki balkon hacimlerinden oluşmakta olup net 90 m2 brüt 115 m2 kullanım alanlıdır. Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları ahşap ısı camlıdır. Salon ile odalarda zemin lamine parke duvarlar duvar kağıdı ile kaplıdır. Banyo wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamalıdır. Banyo içerisinde hilton lavabo, klozet ve duş kabini bulunmaktadır. Mutfakta mdf kapak dolaplar ve mermer tezgah mevcut olup zemin lamine parke duvarlar duvar kağıdı ile kaplıdır. elektrik su ve haberleşme tesisatları vitripiye armetürleri mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkülün ısıtılması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır.Taşınmazın kombi ve petekleri mevcuttur. Taşınmaz mesken olarak kullanılmaktadır.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 11/12/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) ALTINDAĞ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2014 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR