ANKARA 27. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 27. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036835
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : PINARBAŞI MAH. / UFUKTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 87
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9269 Esas
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
24.10.2019 15:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
27. İCRA DAİRESİ
2018/9269 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli Keçiören ilçesi Pınarbaşı Mahallesi Cilt:93 Sayfa:9131'de kayıtlı 34707 Ada 11 Parsel sayılı 1.116,00 m² yüzölçümlü 76/1116 arsa paylı 5 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası 1. Kat 8 Bağımsız Bölüm nolu mesken niteliğindeki tam hisseli taşınmaz. Bina 1 bodrum zemin ve 2 normal katlı olarak inşaa edilmiştir. Toplam 15 daire normal katlarda ise 4'er daire vardır. BAĞIMSIZ BÖLÜM : Dış kapısı çeliktir. 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, WC ve 2 balkondan (1 balkon mutfağa dahil edilmiş) oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini laminat parke kaplı, antre, mutfak, banyo ve WC zemini seramik kaplıdır. Mutfakta duvarları alçı sıva üzeri boyalı olup içinde tezgahı ve eviyesi mermerit, tezgah altında ve üstünde suntalam gövdeli profil çerçeve kapaklı mutfak dolapları mevcuttur. Mutfaktan çıkışlı balkon PVC doğrama ile kapatılarak mutfağa dahil edilmiştir. Banyoda duvarlar seramik kaplı içinde dolaplı lavabo klozet kabinli duş teknesi, WC de duvarları seramik kaplı içinde lavoba tuvalet taşı vardır. İç kapıları hazır panel ahşap doğrama, pencereler PVC doğrama ve çift camlıdır. Isınma doğalgaz kombi cihazlı kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Net alanı 87,00 m² ayrıca yaklaşık 5,00 m² yüzölçümünde olan 1 adet açık balkonu bulunmaktadır. Kiracı tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Pınarbaşı Mahallesi Akarsu-1 Sokak Gözde Apartmanı No:3 K:1 Keçiören
Yüzölçümü : 1.116 m²
Arsa Payı : 76/1116
İmar Durumu : Kaydında görüldüğü gibidir
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 24/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9269 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR