ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01013166
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : BAĞLUM GÜZELYURT MAH. / BAĞLUM
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 19.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4588 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.08.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
04.09.2019 10:40
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA

32. İCRA DAİRESİ
2017/4588 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı: Ankara İli Keçiören İlçesi Bağlum Mah.ada no:1964,parsel no:8, ana taşınmaz niteliği:Kargir Apartman,4.kat,16 nolu bağımsız bölüm mesken niteliğinde taşınmazın 1/2 hissesi.
Özellikleri : ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ:Bina, imarın 1964 ada, 8 parseli üzerine bitişinizam ve betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina Bağlum Bulvarına bakan cephesinin sol tarafından bitişiktir.Bina ayrık nizam ve betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olup 1 bodrum + zemin + 4 normal kat olmak üzere toplam 6 katlıdır.Bina girişi Öztürk Sokaktan zemin kattandır. Binada 6 adet dükkan, 16 adet mesken olmak üzere toplam 22 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina giriş kapısı demir ve rüzgarlık ahşap doğramadır.Binanın yola bakan cepheleri kısmen cam mozaik, kısmen de sıva üzeri akrilik boyalıdır. Bina girişi, merdivenler ve kat hollerinde döşemeler, duvarlar 1,20 m yüksekliğe kadar mermer kaplı, duvarların üst kısımları ve tavanlar sıva üzeri plastik boyalıdır.Merdiven korkulukları demirdir.Binada çalışır durumda asansör mevcuttur.Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
SATIŞI YAPILACAK TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: 4. KAT (16) NO.LU (MESKEN) BAĞ. BÖL. ÖZELLİKLERİ:Bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir.Bağlum Bulvarından binaya bakınca arka cephede sol tarafta yer almakta olup kuzeydoğu yönlüdür.Fiili durumda antre, hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı ahşap, iç kapıları vernikli ahşap kapıdır.Pencere doğramaları ahşap olup ısıcamlıdır. Antre zemini seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri, tavanı düz sıva plastik boyalıdır.Salon ve oda döşemeleri laminant parke kaplı, duvarları duvarları alçı sıva üzeri, tavanları düz sıva plastik boyalıdır.Mutfak zemini seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri, tavanı düz sıva plastik boyalıdır.Mutfak tezgahı mermer olup tezgah altında ve üstünde suntalam kapaklı dolaplar mevcuttur.Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan düz sıva üzeri boyalıdır.Lavabo, klozet ve duş tertibatı bulunmaktadır.Wc zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri boyalıdır. Hela taşı ve lavabo bulunmaktadır.Balkonlar oda ve mutfak ile irtibatlı olup döşemeleri seramik kaplıdır.Isınma kombi ile sağlanmaktadır.Meskenin net faydalı alanı balkon dahil 108,83 m² olarak ölçülmüştür. Toplam balkon alanı 11,19 m²'dir. Bağımsız bölümün içinde eşyalar olduğu ancak oturulmadığı görülmüştür.(İş bu özellikler 04/04/2018 tarihli bilirkişi raporuna göre yazılmıştır.)
Adresi : Bağlum Mahallesi Bağlum Bulvarı ile Öztürk Sokağın kesiştiği köşe üzerinde yer alan Aşlar Apartmanı No:1/16 Keçiören/Ankara
Yüzölçümü : 898,00 m²
Arsa Payı : 43/898
İmar Durumu :1964 ada 8 parsel, blok nizam 5 katlı yapılaşma koşullu "Konut+Ticaret Alanı" kullanımında kalmakta olup,imar durumunu gösteren plan örneği dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 65.000,00 TL(Taşınmazın toplam değeri 130.000,00 TL olup satışı yapılacak hisse 65.000,00 TL)
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Farklı dosyalardan icrai haciz şerhi mevcut olup tapu kaydı dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 07/08/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 04/09/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4588 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR