ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01010323
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : ŞENYUVA MAH. / AKTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 84
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 13.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1220 ESAS
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.07.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
23.08.2019 10:40
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2019/1220 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 91616 Ada, 3 Parsel, ŞENYUVA Mahalle/Köy, Gayrimenkulün açık adresi: Taşınmaz, Ankara ili, Keçiören ilçesi, Şenyuva Mahallesi (Tapu kaydında Senyuva Mahallesi) Yenice Sokak, Kuzey Ankara T3B-4 blok, 1. bodrum kat, 9/L 6 nolu bağımsız bölüm adresinde bulunmaktadır.Borçlu adına tam hisselidir.
38.205,00 m2 yüzölçümlü ?14 Adet Betonarme Apartman ve Arsası vasıflı ana taşınmaz üzerinde 4869/3227200 arsa paylı 1.Bodrum kat 6 nolu mesken nitelikli bağımsız bölümün TAM payı borçlu adına kayıtlıdır.
Taşınmaz, ayrık nizam, 14 kat musaadeli, konut kullanımlı imar durumuna sahiptir.
Ana Bina ve Özellikleri:Taşınmazın bulunduğu Bina, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmistir.Bina girişi Yenice Sokak cephesine göre ön cephe, zemin kat seviyesindendir. Bina, 2 bodrum kat, zemin ve 13 normal katlıdır. Binada, 2.bodrum katta ortak alanlar ve 4 mesken, 1.Bodrum, zemin ve normal katların her birinde 6'şar adet mesken olmak üzere toplam 94 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri sıva üzeri boyalıdır.Bina giris kapısı camlı alüminyum doğramadir. Bina kat hollerinin zeminleri mermer kaplı, duvarları mermer üzeri boyalıdır. Binada iki adet asansör bulunmaktadir. Binanın açık otoparkı vardır. Binanin elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve toplu taşıma gibi tüm kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.
6 Nolu Bagımsız Bölüm ve özellikleri:
Mesken fiili durumda binanın 1.Bodrum katında, yola ve bina girisine göre arka cephededir. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Mesken fiili olarak antre-hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, WC, 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadir. Meskenin salon balkonu cam balkon sistemleri ile kapatılmıştır. Meskenin salon ve oda zeminleri laminat parke kaplı, duvarları boyalıdır. Meskenin antre-hol zeminleri laminat parke kaplı, duvarları boyalıdır. Meskenin mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Meskenin mutfak mahallinde mdf tizeri laminat kapli dolaplar ve mermerit tezgah mevcuttur.
Meskenin banyo zeminleri seramik, duvarlar tavana kadar fayans kapli olup ayakli lavabo, kabinli dus teknesi ve klozet mevcuttur. Meskenin WC zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur. Meskenin iç kapıları panel, pencereleri ısıcamlı PVC dogramadır. Mesken, merkezi sistem kalorifer tesisatı ile ısıtıImaktadır. Mesken, halihazirda kiracı tarafindan kullanılmaktadır. Net kullanım alanı 84 m2 olarak ölçülmüş olup, 10 m2 alanlı 2 adet balkonu mevcuttur.
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/07/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 23/08/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satış ilanı yapılamayan ilgililere iş bu ilan İİK'nun 127. Maddesi gereğince tebliğ hükmündedir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1220 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR