ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01009505
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : TEPEBAŞI MAH. / SANATORYUM
Oda Sayısı : 3+1
: 98
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 02.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/2714 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.07.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
22.08.2019 10:45
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2015/2714 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 4025 Ada, 11 Parsel, TEPEBAŞI Mahalle/Köy, 1 kat 6 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Satışıistenilen meskenin üzerinde bulunduğu apatmanın özellikleriTepebaşı Mahallesi Foça sokak üzerindeki 63 nolu evim apatmanıdır. Ayrık nizamda inşa edilen betonarme yapıdır. 1 bodrum zemin ve 3 normal kat olamk üzere toplam 5 kattan oluşmaktadır. Binada toplamda 20 mesken kullanımlı bağımsız bölümden oluşmaktadır. Ön dış cephe ateş tuğulası yan cepheler serpme sıva üzeri boyalıdır. Giriş kapısı perporje demir doğrama rüzgarlığı ahşap doğramalıdır. Giriş hül zemini karo mozaik yan duvarları 1000 m yağlı boya yukarısı fasarittir. Merdiven holleri ve merdivenler mozaik yan duvarları 1,00 m yağlı boya yukarısı fasarittir. Binanın önünde yol sevyesinde ön bahçenin altında sınırlı sayıda kapalı otoparkı bulunmaktadır.Bölgede elektrik suyol kaknalizasyon otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur.Kıymet takdiri istenilen 6 nolu meskenin özellikleri Binanın 1. katında bulunmaktadır.3 oda salon mutfak antre koridor banya wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Antre korido zemini laminat pake duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Antrede sabit vestiyer bulunmaktadır. Salonun ve odaların zeminleri laminat parke duvarları alç sıva üzeri plastik boalıdır. Salon tavanı kartonpiyerli odaların pencere üstü kartonpiyerlidir. 2 oda salona açılmaktadır. Odalardan birinde bulunun balkon PVC ile kapatılmıştır. Mutfak zemini laminat parke duvaları seramki koplama mermer tezgahlı ahşap kapaklı dolap bulunmaktadır. Balkonludur.Bamnoy zenin ve duvarları seramik koplama duşakabinli duş tekneli klozetli ve dolaplı lavaboludur. wWc zeini ve duvarları seramik kaplamalı hela taşlı ve lavaboludur.Isınma doğalgazlı ve kombilidir. Dış kapı ahşap iç kapılar ahşap pres pencereler ahşap doğramalı ve ısı camlıdır. Pencerelerde demir korkuluklar bulunmaktadır. Foça sokağa göre arka ve sol yan olmak üzeere 2 cephesi bulunmaktadır. Bodrum kata kömürlüğü bulunmaktadırk. Bağımsızın net alanı 98,00 m2 olarak ölçülmümştür. Meskenin 6,00 m2 yüzölçümünde olan balkonu bu alan içinde bulunmaktadır. Fiilen kiracılıdır.
Adresi : Tepebaşı Mah Foça Sokak 63 Nolu Evim Apartmanı 1 Kat 6 Nolu Mesken Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 1.235,00 m2
Arsa Payı : 64/1235
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 23/07/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 22/08/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/2714 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR