ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997911
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : BAĞLUM GÜZELYURT MAH. / BAĞLUM
Oda Sayısı : 3+1
: 109
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14171 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.07.2019 11:50
İkinci Satış Günü
:
31.07.2019 11:50
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
15. İCRA DAİRESİ
2018/14171 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :Ankara İl, Keçiören İlçe, Bağlum Mah., 1936 Ada, 1 Parsel, 11 Nolu Bağımsız Bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmaz.
Satışa konu bağımsız bölüm numaralı taşınmazın bulunduğu ana bina; alt yapısı mevcut, belediye hizmetlerinden faydalanabilen, şehin ve iş merkezlerine ulaşımı kolay bir bölgedir. 1 bodrum+ zemin+ 3 normal kat olarak inşa edilmiştir.
Satışa çıkarılan 2. Kat 11 bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmaz ise; salon, 3 oda, mutfak, wc 2 banyo ve 1 balkondan oluşmaktadır. Antre, salon ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Antrede sabit dolap vestiyer vardır. Banyoda lavabo, duş teknesi, duş kabini, klozet ve duş bataryası vardır. Balkon zemini seramik kaplıdır. Alanı 7.8 m2'dir. İç kapılar beyaz panel kapı, pencekeleri pvc doğrama ve ısıcamlıdır. Doğalgaz kombili olarak projelendirilmiş olup, doğalgaz sayacı, petekleri ve kombisi yoktur. Dairenin (balkon dahil) net alanı 109 m2 ölçülmüştür. Taşınmazın detaylı özelliklerini gösterir bilirkişi raporu dosyada mevcuttur.
Adresi : Bağlum Mah. Irmak Sk. Huzur Apt. No:6/11Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 824 m2
Arsa Payı : 61/824
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı Ayrık Nizam, E:1.60 ve 4 katlı yapılaşma koşulu ile
Konut alanı
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 04/07/2019 günü 11:50 - 12:00 arası
2. Satış Günü : 31/07/2019 günü 11:50 - 12:00 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflar ıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14171 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR