ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945039
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : BAĞLARBAŞI MAH. / AKTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 111
Bulunduğu Kat : 11
Binadaki Kat Sayısı : 13
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/21999 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2017/21999 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Keçiören İlçesi, Bağlarbaşı Mah. 30402 Ada, 27 Parsel,78 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı taşınmazın yapı sınıfı 4-B olup kuyubaşı metro durağına 1 km mesafede yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu parselde ayrık nizam tarzında yapılmış iki adet blok mevcuttur. Sitenin için parke taşı döşemelidir. Sitenin açık otoparkı mevcut olup, sitenin etrafı beton duvar ve üzeri demir korkuluk ile çevrilidir. Taşınmazın yer aldığ A Blok Bodrum+zemin+13 normal kattan oluşmakta olup bu blokta toplamda 98 adet mesken mevcuttur. Binada çalışır durumda iki adet asansör bulunmaktadır.
Satışa konu bağımsız bölüm 3 oda, salon, mutfak, antre, hol,banyo, wc ve 3 balkondan oluşmaktadır. Balkonlar katlanır cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. Salon bağmısızdır. Taşınmaz binanın 11.katında ara katta ve ön-yan tarafına cepheli konumda yer alan bir dairedir. Isıtma sistemi olarak kombi kullanılmakta ve zeminden dağıtımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salon ve odalarda laminant parke, antre, mutfak, banyo ve wc'de seramik kaplıdır. Duvarlar banyoda ve wc'de tam boy seramik, diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar banyoda köpük,wc'de alüminym asma tavan, diğer mahallerde kartonpilerli ve sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları laminant kapaklı olup tezgahı memerittir. Mutfakta ankastre sistem mevcuttur. Banyoda buzlu cam kapılı duş bölmesi, klozet ve lavabo mevcuttur. Wc'de hela taşı ve lavabo mevcuttur. Penceler ısıcamlı pvc'dir. İç kapılar amerikan panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın keşif esnasında mal sahibi tarafından kullanıldığı tespit edilmiştir.
Adresi : Bağlarbaşı Mh.473.Sk. Can Elif Sitesi A Blok No:37/A/78 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 111 m2
Arsa Payı : 44/7615
İmar Durumu : İnşaat tarzı Hmaks:46,5 metre müsaadeli, ön ceplede 15 metre-yan cephelerde 10 ve 7'şer metre çekme mesafeli imar parseli olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve haciz şerhleri mevcuttur
1. Satış Günü : 10/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 08/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/21999 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR