ANKARA 31. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 215 m² dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 31. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112613
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : 19 MAYIS MAH. / SANATORYUM
Oda Sayısı : 6+1
: 215
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/32 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2020 14:40
İkinci Satış Günü
:
25.03.2020 14:40
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
31. İCRA DAİRESİ
2019/32 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Keçiören İlçe, 30976 Ada, 3 Parsel, 19 MAYIS Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Bina 97. caddeye cepheli bir konumdadır. bina; 1 bodrum kat+zemin kat+3 normal kat+çatı kattan müteşekkil olup asansör mevcuttur. bina arka ve yan cepheleri su bazlı akrilik esaslı dış cehpe boyası ile boyalıdır. ön cephe 2 renkte cam mozaik desenli kaplama ile dekore edilmiştir. çatısı ahşap üzeri kiremit kaplıdır. binaya giriş kapısı çelik kapı montajlıdır. binaya giriş koridoru zemini ve katlar arası merdiven basamakları mermer kaplıdır. merdiven ve balkon korkulukları paslanmaz alüminyum profil montajlıdır. sahanlıklar ve merdiven yan duvarları h=1,20 yükseklikte mermer kaplıdır. zemin kat ve katlar arası merdiven boşluğu yan duvarları duvar kağıdı ile kaplıdır. meskenin giriş kapısı çelik kapılıdır. fiili durum itibariyle; giriş katında 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo+wc 1 adet balkon mevcuttur. mutfak, banyo, antre ve wc zemin döşemeleri suni granit fayans kaplıdır. salon ve oda zeminleri laminat parke ile kaplı olup, tüm kullanım hacimleri kartonpiyerlidir. banyo ve tuvalet yan duvarları tavan hizasına kadar seramik kaplıdır. mutfak dolapları mdf den imal edilmiş olup, tezgah granit duvarlar ithal duvar kağıdı ile kaplıdır. wc'de lavabo ve hela taşı, banyoda duşa kabin, klozet ve duş bataryası mevcuttur. mesken iç kapıları ahşap mobilya kapı olup, pencere doğramaları ahşap görünümlü pvc den imal edilmiştir. üst kat; fiili durum itibariyle üst katta 3 oda, antre, banyo, wc duş ve salonla irtibatı teras balkon mevcuttur. tüm kullanım hacizmelir kartonpiyerlidir. alt giriş katıyla irtibatın mermer merdiven basamakları ile sağlandığı, merdiven korkulukları paslanmaz krom kaplı alüminyum doğramadan mamuldür. oda zeminleri laminat, parke, banyo, antre, wc, duş ve teras balkon zemini seramik kaplıdır. banyo ve wc duvarları tavan hizasına karar fayans kaplıdır. banyoda duşa kabin duş teknesi klozet, lavabo mevcuttur. bağımsız bölüm kat kombi sistemiyle zeminden ısıtılmalıdır. bölgede gayrimenkullere olan arz ve talep, serbest piyasa rayiç değerleri, satış kabiliyeti, bölgede yapılan araştırmada emsal alış/satış değerleri, meskenlerin hali hazır durumu itibariyle, ana taşınmaz içerisindeki konumu, şehir merkezine ve ulaşım araçlarına yakınlığı, hali hazır durumu itibariyle yapıda kullanılan malzemenin sınıfı ve işçilik kalitesi, tapusunda kayıtlı yüzölçümü arsa payı kullanılabilir faydalı alanları v.s. ile taşınmazların fiyat artışına/azalışına etki edebilecek tüm faktörler dikkate alınarak yapılan değerlemede taşınmazın değeri 360.000,00-tl taktir edilmiştir.Çatı aralı dubleks meskenin giriş katta: 122,06 m², üst katta; 93,02 olmak üzere TOPLAM 215,08 M² olarak net kullanım alanı ölçülmüştür.
Adresi : 19 Mayıs Mahallesi 97. Cadde Ömer Apt. Bina No:15 Daire No: 9 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 680,00 m²
Arsa Payı : 100/680
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Türkiye Halk Bankası A.Ş'ye 1 ve 2. Dereceden İpoteklidir.
1. Satış Günü : 26/02/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/32 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR