ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154443
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : ŞENLİK MAH. / ŞENLİK
Oda Sayısı : 2+1
: 88
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11887 Esas
Muhammen Bedeli
:
175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.05.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
02.06.2020 10:50
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
16. İCRA DAİRESİ
2019/11887 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 4157 Ada, 6 Parsel, ŞENLİK Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Ankara İli, Keçiören İlçesi, Şenlik Mahallesinde kain, 1194 m² yüzölçümlü arsa üzerine kurulu 4157 ada, 6 parselde kayıtlı Beton apartman nitelikli ana taşınmazın 12/202 arsa paylı, zemin kat 5 no.lu bağımsız bölüm Konut nitelikli taşınmazın bulunduğu yapı 1194,00 m² yüzölçümlü arsa üzerinde kuruludur.Şenlik Mahallesi 4157 ada 6 parsel, 4 kapı no.lu apartman;Bina; bodrum kat+zemin kat + 3 normal katlı betonarme olarak yapılmıştır. Ayrık nizamdır.Binanın cephesi sıvalı, silikonlu akrilik boyalıdır.Bina ana giriş kapısı Demir doğramadan camlı yapılıdır. Bina giriş zemini, merdiven basamakları dökme tip mozaik, merdiven sahanlıkları, merdiven duvarları 1.20 m yağlı boya olup,üstünden tavana kadar sıvalı ve boyalıdır.Binanın bulunduğu bölge; Yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve meskun mahal yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır.Binanın 30-35 yıllık olduğu kanaatine varılmıştır.Bina doğusunda bulunan Kızlarpınarı caddesine kuş uçuşu 500m mesafededir.Konut giriş kapısı mdf gövdeli çelik kapı olarak yapılıdır.Bağımsız bölüm binanın ön yol cephesine göre arka cephede konumlu olup, güney batı cephelidir. Bağımsız bölüm keşif tarihinde boş olup kullanılmamaktadır. Bağımsız bölüm mahallen: giriş, hol, 2 oda,1 salon,mutfak, WC ,banyo ve balkondan müteşekkildir. Mermerit mutfak tezgâhı ve hazır tip ahşap doğrama mutfak dolapları yapılıdır .Yer döşemesi laminat parke kaplı, ıslak hacimlerin döşemeleri seramik olup, duvarlar boyalıdır, kartonpiyer vardır. Pencereler pvc olup, kapılar amerikan paneldir.Bağımsız bölüm kombili sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Meskenin faydalı kullanım alanı mahallinde içten içe yapılan ölçülere göre net 88,00 m² olarak bilirkişice hesaplanmıştır.
Adresi : Ankara İli, Keçiören İlçesi, Şenlik Mahallesi, Köklü Sok.Üzerinde Ve Mahallinde, Seher Yeli Apt. No:4 Zemin Katİç Kapı No: 5 Mesken
Yüzölçümü : 1.194,00 m²
Arsa Payı : 12/202
İmar Durumu : Şenlik mahallesi,4157 ada ,6 sayılı parsel,onaylı imar planına göre "Konut Alanı"olarak planlandığı ve yapılaşma koşullarının "Ayrık nizam 4 kat"olduğu hususları tespit edilmiştir.
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/05/2020 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11887 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR