ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 170 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01034429
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : YAYLA MAH. / ESERTEPE
Oda Sayısı : 4+1
: 170
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 04.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/18566 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.09.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
21.10.2019 14:40
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
32. İCRA DAİRESİ
2016/18566 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Söz konusu taşınmaz; Ankara İli, Keçiören İlçesi, Yayla Mahallesi, 90174 Ada 2 Parseli teşkil eden 842 m² yüzölçümlü "Kargir Apartman" nitelikli ana taşınmaz üzerindeki binada yer alan 97/842 arsa paylı, "Çatı Aralı Mesken" nitelikli 3.Normal kat "12" no'lu bağımsız bölümlü taşınmazın tamamı malik adına kayıtlı olup,
Ana Gayrimenkulün Özellikleri;
Kıymet Takdirine konu taşınmazın yer aldığı bina ayrık nizam betonarme karkas tarzda yaklaşık 2007 yılında inşa edilmiş olup, bodrum+zemin+3 normal+çatı arası kat olmak üzere toplam 5 katlıdır. Binanın yakınında Yıldırım Beyazıt üniversitesi ek hizmet binası ve diş hekimliği fakültesi bulunmaktadır. bina 1487. Sokak cepheli olup, ara konumlu parsel üzerinde yer almaktadır. Binada toplam 12 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın tüm cepheli sıva üzeri boyalıdır. 1487. Sokak üzerinden binaya bakıldığında bina giriş zemin kattan ve sol yan cepheden sağlanmaktadır. Binanın giriş kapısı demir doğramadır. Bina giriş holü, kat hollerinin zemini ve merdiven basamakları mermer kaplı ve duvarlar 110 cm traverten mermer kaplama üzeri boyalıdır. merdiven korkulukları demir doğramadır. Binada asansör ve açık otopark alanı bulunmaktadır. Binanın bulunduğu bölge her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır.
Kıymet Takdiri İstenen 3.Kat 12 nolu Çatı Aralı Mesken Özellikleri;
Çatı aralı mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Binaya sokak üzerinden bakıldığında ön sağ köşede ve asansörün bitişiğindeki dairedir. Taşınmaz 3 cepheli olup, Batı, Güney ve Kuzey cephelidir. Taşınmaz 3.normal ve çatı arası kattan oluşmakta olup, içten merdiven ile bağlantılıdır. 3.kat 118 m² brüt alanlı olup, salon, 3 oda, mutfak banyo, wc, antre ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Çatı arası kat 52 m² brüt alanlı olup, 1 oda, mutfak, banyo, wc, antre ve açık teras bölümlerinden oluşmaktadır. Yerinden yapılan ölçümlemeye göre 3 kat ve çatı arası kat toplamda brüt kullanım alanı açık teras hariç 170 m²'dir. Yaklaşık 70 m² alanlı açık teras bulunmakta olup, etrafı camekan ile kapalıdır. Giriş kapısı çelik, iç kapıları panel kapı, pencereleri ahşap doğramadır. Antre zemini seramik, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Salon ve odaların zemini ahşap parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavan alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik, duvarları komple fayans kaplı ve tavanı ise kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde ahşap çerçeveli kapaklı dolaplar bulunmaktadır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri boyalıdır. Banyo içerisinde dolaplı lavabo, klozet, bakinli duş yeri bulunmaktadır. Wc zemini ve duvaraları seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri boyalıdır. Wc bölümü önünde lavabo bulunmakta olup wc içerisinde hela taşı bulunmaktadır. Balkonlar oda ve salon+mutfak ile irtibatlı olup zemini seramik kaplıdır. Mutfak kısmına gelen balkon mutafa dahil edilmiştir. Isınma doğalgaz yakıtlı kombi tesisatı ile sağlanmaktadır. Kıymet takdiri yapılan tarikte daire malik tarafından mesken olarak kullanılmaktadır. İş bu özellikler dosyadaki 17/05/2019 tarihli bilirkişi raporuna göre yazılmıştır.
Adresi : Yayla Mah. Yozgat Bulvarı, 1487. Sokak Çelik Apartmanı, No:51/12 Keçiören/ANKARA
Yüzölçümü : 842,00 m²
Arsa Payı : 97/842
İmar Durumu : Taşınmazın bulunduğu parselin imar durumu, konut alanlı, ayrık nizam, taks:0.35, kaks:1.60, Hmax:12.50mt ve 4 katta (Bodrum kat hariç) müsaadeli olduğu belirtilmiştir. Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkulün eski ada/parseli 30710 Ada 9 Parsel olduğu imar paftasından tespit edilmiştir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %8(Satışın kesinleşme tarihindeki güncel kdv oranıuygulanır)
Kaydındaki Şerhler : Müdürlüğümüzün 2016/18566 esas sayılı dosyasından İİK'nun 150/C şerhi vardır.Tapu kaydı dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 23/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 21/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Söz konusu taşınmaz;Ankara İli, Keçiören İlçesi, Atapark Mahallesi, 31653 Ada 3 Parseli teşkil eden 874 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmaz üzernideki binada yer alan 74/874 arsa paylı "Konut" nitelikli, 2.kat 9 nolu bağımsız bölümlü taşınmazın tamamı malik adına kayıtlı olup;
Ana Gayrimenkulün Özellikleri;
Taşınmazın yer aldığı bina ayrık nizam betonarme karkas tarzda yaklaşık 2005 yılında inşa edilmişolup, Bodrum+Zemin+3 Normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır, bina 406. ile 407.sokaklar arasında ara parsel konumlu olup, 342.sokak cephelidir, binada toplam 12 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır, binanın tüm cepheleri sıva üzeri boyalıdır, 342.sokak üzerinden binaya bakıldığında bina girişi zemin kat ön cepheden sağlanmaktadır, binanın giriş kapısı demir doğramadır, bina giriş holü, kat hollerinin zemini ve merdiven basamakları mermer kaplı ve duvarlar 110 cm traverten mermer kaplama üzeri boyalıdır, merdiven korkulukları demir doğramadır, binada açık otopark alanı bulunmaktadır, binada asansör bulunmamaktadır, binanın bulunduğu bölge her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır.
2.Kat 9 nolu meskenin özellikleri;
Taşınmaz konut olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir, binaya 342.sokak üzerinden bakıldığında ve bina girişine göre ön sağ köşede yer almakta olup, Kuzey ve Doğu yönlüdür, projesinde ve mahallinde salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc+lavabo, antre, hol ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır, giriş kapısı çelik, iç kapıları panel kapı, pencereleri, PVC doğramadır, antre ve hol zemini seramik, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir, salon ve odaların zemini ahşap parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavan alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir, mutfak zemini seramik, duvarları plastik boyalı ve tavanı ise kantonpiyerlidir, mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde ahşap çerçeveli kapaklı dolaplar bulunmaktadır, banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri boyalıdır, banyo içerisinde dolaplı lavabo, klozet, kabinsiz duş yeri bulunmaktadır, wc zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri boyalıdır, wc bölümü önünde lavabo bulunmakta olup wc içerisinde hela taşı bulunmaktadır, balkon mutfak ile irtibatlı olup zemini seramik kaplıdır, mutfak çıkışlı balkon camekanla kapatılmıştır, ısınma doğal gaz yakıtlı kombi tesisatı ile sağlanmaktadır, yerinde yapılan ölçümlemeye ve projesine göre meskenin brüt kullanım alanı balkon dahil 120 m²'dir. Kıymet takdiri yapılan tarihte daire malik tarafından mesken olarak kullanılmaktadır. İş bu taşınmaza ait özellikler 17/05/2019 tarihli bilirkişi raporuna göre yazılmıştır.
Adresi : Atapark Mahallesi 342.Sokak Gümüş Apartmanı No: 3/9 Keçiören/Ankara
Yüzölçümü : 874 m²
Arsa Payı : 74/874
İmar Durumu : Taşınmazın bulunduğu parselin imar durumu;Konut alanlı, ayrık nizam, Taks: 0.40, Kaks: 1.60, Hmax=12.50 mt, ve 4 katta( Bodrum kat hariç) müsaadeli olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1(Satışın kesinleşme tarihindeki güncel KDV oranı uygulanır)
Kaydındaki Şerhler : Müdürlüğümüzün 2016/18566 esas sayılı dosyasından İİK'nun 150/C şerhi ve haciz kaydı vardır.Tapu kaydı dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 23/09/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 21/10/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/18566 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR