ANKARA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 153 m² dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112291
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : ESERTEPE MAH. / ESERTEPE
Oda Sayısı : 6+1
: 153
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/239 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.03.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
30.03.2020 10:40
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA ???????

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
13. İCRA DAİRESİ
2018/239 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Tapu kaydı:
Ankara İli Keçiören İlçesi Esertepe Mahallesi ada no: 31854, parsel no: 8, ana taşınmaz niteliği: Kargir apartman, 3.normal kat,7 nolu bağımsız bölüm, çatı aralı konut niteliğinde taşınmaz.
Özellikleri: Gayrimenkulün hali hazır durumu: Apartmanın her türlü alt yapısı mevcut,her türlü belediye hizmetlerinden faydalanma imkanına sahip bir bölgededir. Bina, zemin kat+3 normal kat olup, betonarme karkas yapı tarzında inşaa edilmiştir. Dış cephesi sıva üzeri boya yapılıdır. Binanın giriş kapısı demir doğramadır. Bina 3B yapı sınıfındadır. Satışı yapılacak taşınmazın özellikleri: Meskende; normal katta 3 oda, salon, antre, mutfak, balkon ve wc vardır. Çatı arası katta 3 oda, banyo, kiler, koridor ve teras vardır. Mesken 3.katta bulunmaktadır. Salonun ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Mutfak, antre, banyo zemini seramik kaplıdır. Salon, antre ve odaların duvarları sıva üzeri boyalıdır. Mutfak, banyo ve wc duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Tüm tavanlar sıva üzeri boyalıdır. Oda ve salon duvar tavan birleşmelerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Terasın zemini seramik kaplıdır. Mutfakta mermer tezgah ve eviye,tezgah alnı seramik,tezgah altında ve üstünde mutfak dolabı mevcuttur. Bonya da lavabo, klozet ve duşa kabin bulunmaktadır. Pencereleri ısıcamlı ve pvc doğramadır. İç kapılar panel kapıdır.Daire dış kapısı çelik kapıdır. Daire önü açık cephelidir. Yerinde yapılan ölçümler sonucunda yaklaşık olarak, kapalı balkon dahil olmak üzere balkonlar 70,30 m² ve meskenin net kullanım alanı 153,90 m² olup,balkonlar dahil net alan 224,20 m² olarak hesaplanmıştır.
Adresi : Esertepe Mahallesi 247 Sokak üzerindeki,3.normal kat,7 nolu bağımsız bölüm Keçiören/Ankara
Yüzölçümü : 516,00 m²
Arsa Payı : 74/516
İmar Durumu : Var ,İmar durumu ilgili kurumdan dosyaya istenmiştir.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi(Tapu kaydı dosyada mevcut)
1. Satış Günü : 02/03/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 30/03/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/239 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR