ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 148 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129217
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : ESERTEPE MAH. / ESERTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 148
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 09.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4068 Esas
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2020 10:35
İkinci Satış Günü
:
08.05.2020 10:35
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
3. İCRA DAİRESİ
2019/4068 ESAS

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İli, Keçiören İlçesi, Esertepe Mahallesi 31858 Ada, 6 Parseli teşkil eden 615,00 m² yüzölçümlü"Arsa" nitelikli ana taşınmazda yer alan 62/615 arsa paylı, "Konut" nitelikli,ikinci kat 9 nolu bağımsız bölümün tamamı borçlu şirket adına kayıtlıdır.İmar durum belgesine göre imarın 31858 ada 6 parsel, ayrık nizam 4 katlı konut alanlı yapılaşma koşullarına sahiptir.Ayrık nizam betonarme karkas tarzında inşa edilmiştir.Bina 3 bodrum+zemin+3 normal kat +çatı aralı kat olmak üzere 7 katlıdır.Binada tamamı mesken olmak üzere 12 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Normal katların her birinde ikişer adet mesken yer almaktadır.Binanın tüm cepheleri mantolama üzeri boyalıdır.Binada asansör mevcut olup, asansörün rayları ile kapısı takılmış henüz kabini konmamıştır.Bina na tamam olup henüz inşaatı tamamlanmamıştır.Binanın bodrum kat önü otopark alanı olarak düzenlenmiştir.9 numaralı bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Taşınmaz arka ve yan cephede yer almakta olup güneydoğu, batı ve kuzey cephelidir.Fiili durumda Antre, hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, wc ve 2 balkondan müteşekkildir.Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan panel, pencereler ısıcamlı pvc doğramadır. Salon ve odaların zeminleri laminant parke kaplı, duvarları kağıt kaplama salon ve odaların bir kısmı ışık bantlı bir oda alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir.Mutfak tezgahı granit olup, tezgah altında ve üstünde balon kaplı dolaplar bulunmaktadır.Balkonlar salon ve mutfak ile irtibatlıdır.Isınma sistemi doğalgaz kombili sistem olup, kombi ve petekler henüz takılmamıştır.Taşınmazın net kullanım alanı balkonlar dahil 148,34 m² dir. Taşınmaz hali hazırda boş olarak bulunmaktadır.Taşınmazın geniş içeriği dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.
Adresi : Esertepe Mahallesi 270.Cadde İle 253.Sokak Köşesinde Yer Alan Erdemur İnşaat No:42/9 Keçiören / ANKARA
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 08/04/2020 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 08/05/2020 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4068 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR