ANKARA 30. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 126 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 30. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047678
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : ÇİÇEKLİ MAH. / SANATORYUM
Oda Sayısı : 3+1
: 126
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/124 Talimat
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
19.12.2019 14:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu- Anafartalar Mah.Etlik Cad. No:3(Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) Merkez /ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
30. İCRA DAİRESİ
2018/124 TLMT.

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İli, Keçiören İlçesi, Çiçekli Mahallesi, 6460 Ada, 7 Parsel, 2.Kat, 13 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken-Çatı Katlı ve 13 nolu kömürlük.Ana taşınmaz 3A yapı sınıfında,betonarme karkas yapıda, ayrık nizamda,2 bodrum kat+zemin kat+2 normal kat olarak proje ve inşa edilmiştir. Ana taşınmazda 2.bodrum katında;sığınak,kömürlükler,1.bodrum katında;kapıcı dairesi, 3 adet mesken,zemin katında; 4 adet mesken ve bina girişi, 1.kat ile normal katların her birinde 4 adet mesken bulunmakta olup, bina toplam 15 adet bağımsız bölümden meydana gelmektedir.Binada asansör bulunmamakta olup, açık otopark bulunmaktadır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur.13 bağımsız bölüm nolu mesken çatı katlı nitelikli taşınmaz ana yapının 2. katında, bina girişine göre sol arka cephede konumlu olup, güney ve güneydoğu cephelidir. Antre-hol, 2 odası bağımlı,3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve balkon hacimlerinden oluşmakta olup, net;1 00 m², brüt;126 m² kullanım alanlıdır. Ayrıca bodrum katında 5 m² net,6 m² brüt eklenti kömürlüğünün olduğu tespit edilmiştir.Gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır.Taşınmaz tapu kayıtlarında mesken çatı katlı nitelikte olup, mahillinde yapılan incelemede çatı katının inşa edilmediği ve tek bölüm olarak kullanıldığı bilirkişilerce tespit edilmiştir.
Adresi :Çiçekli Mah. Değerli Sokak Özgül Apt. Bina No:17 No:13 Keçiören/Ankara
Yüzölçümü : 1.035,00 m²
Arsa Payı : 72/1034
İmar Durumu : Dosyasındaki gibidir
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 19/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu- Anafartalar Mah.Etlik Cad. No:3(Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) Merkez /ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/124 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR